| navarre a întrebat:

Priviti unde poate duce indoctrinarea religioasa,priviti cum un copil indeamna o cireada de oameni sa creada intr-un anumit fel in Dumnezeu, si culmea cireada de oameni raspund exaltati cu acelasi patos!
http://www.trilulilu.ro/......sa-fie-cre

31 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Copilul era indoctrinat creștin!
El se adresa unor îndoctrinați creștini.
Totul este logic.
Ce te miră?

| Angel0 a răspuns:

Priveste in oglinda si vezi unde duce rasismul religios.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru navarre):

"rasismul religios se poate spune doar la cei ce sunt religiosi"
Gandesti inainte sa scrii asemenea ineptii?
The2k ti-a dat raspusul corect.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Angel0):

Nu mai ineptii aud de la acesti ateii deci frate, mi se scurge cate o lacrima cand vad unde a ajuns prostimea in Romania..Deci aceasta categorie e prea de tot sa o scoata naibii adminu' ca deja nu mai pot sa rezist la atata prostie..Sau mai bine o bifez eu Doamne iarta-ma sa o scot naibii de aici.

| Angel0 a răspuns (pentru anonim_4396):

La noi in Romania si ateii sunt incompetenti.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru the2k):

INCOMPETÉNȚĂ f. Stare de incompetent; lipsă de cunoștințe sau de practică într-un anumit domeniu; ignoranță; neștiință.

Cei mai multi atei sunt dezinformati si ignoranti la capitolul religie(ar mai fi si altele), deci sunt incompetenti in acest domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce e cu asta s-a accidentat cineva, a murit cineva? Eu cred ca ai o obsesie despre asa numita "indoctrinare religioasa"..Ca toti ateii de pe site fara nici macar o judecata rationala incercati sa convingeti crestinii ca Dumnezeu nu exista.Cu ce scop? Ce castigati? Veti traii voi mai bine cu gandul ca ati convins niste oameni sa nu creada in Dumnezeu desi aceasta convingere este total inutila? Si poate voi vreti sa faceti un bine."deschizand" ochii oamenilor.Dar la modul cum insistati pareti o gasca de disperati si poate si bolnavi psihic deoarece aceasta obsesie religioasa(desi din punctul vostru de vedere religia este irelevanta si ireala) este prea mare..Deci mai bine ati incepe sa ganditi rational desi voi credeti ca faceti acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| DariaAlina a răspuns (pentru the2k):

Tu de ce nu crezi în Dumnezeu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

Deci tu ai avut o converstie cu mine sa imi spui ca nu sunt in stare sa imi sustin argumentarile? De unde aceasta parere? Sunt de acord oamenii de aici crestini mi se par mult mai prost informati ca ateii(majoritate ca mai suntunii care mi se par ca ii intrec pe toti din randul vostru)Eu am adus atatea explicatii din Biblie si m-am intalnit cu unii atei, care, mi s-au parut sub orice critica. Adica sti ce facea unul(e foarte cunoscut pe site dar nu dau nume ca nu vreau sa ii creez o imagine proasta):El si-a creat 20 de conturi num ai ca sa raspunda intr-una la ce am eu de zis si tot nu termina..asta pana l-am lasat sa vorbeasca singur de nebun..Aduceam argumente solide despre un tanar care il contrazice pe Einstein si el, desi i-am dat cred ca vreo 20 de link-uri tot zicea ca nu e adevarat(link-uri cu filmari, poze, si foarte detaliate) asa este cu o multime dintre voi. Voi spuneti ca noi avem pareri fixe.Dar asta este dovada ca sunteti incuiati.Desigur am intalnit si atei de treaba care poti purta o discutie normala dar cei mai multi dintre voi sunteti. pierduti.din ce punct de vedere? desigur eu ma refer din punct de vedere intelectual..Adevaratele minti stralucite iti spun eu ca nu au prostia asta de a intra sa se contrazica cu voi. Deoarece este o pierdere de timp. Asta mi-am dat si eu seama acum mult timp. Si cu judecata ta..Eu nu judec aiurea pe cineva, dar cand vad aceasta ipotenta psihica imi vine sa ma duc naibii..Si altceva cine nu se uita in curtea lui? Adica pun crestinii intrebari aici pe site si sa dau asa un exemplu: eu intreb sa zicem:"De ce ne-a creeat Dumnezeu(intrebare pentru crestini)" si vin toti ateii din site-ul asta si umplu pagina de cate ori nu am vazut asta..Si nimeni nu este luat peste picior..Eu nu am fost luat niciodata peste picor deoarece nu sunt genul de om care sa sustina ceva despre care chiar nu stie nimic..si care sa nu i-a aminte la vorbele lui Aristotel sau am multor genii care desigur unii se cred mult mai inteligenti..Cati oameni cu cultura si cu un inalt grad de inteligenta am vazut care cred in Dumnezeu..Sti ce ateii am vazut eu in realitate: ori niste copilasi care sunt cam suparati pe viata si singurul argument care il au este:"Daca exista Dumnezeu nu il lasa pe "respectivul" sa moara-in acest caz putand fi o ruda a tancului" sau oameni care spun ca:"Domne' nu exista Dumnezeu deoarece nu am avut nici macar o bucurie in viata"..Doar pe site-ul asta v-am vazut pe voi care credeti ca sunteti atot-stiutori dar nici argumente nu stiti sa aduceti..chiar aduceti numai minciuni..Cum imi spunea un ateu mincinos de pe acesti site: "Ciuma a evoluat in gripa aviara" pai cat de debil sa fi sa spui asta sau cat de mincinos..Si sunt multi asa..Care cica aduc argumente dar de fapt le inventeaza ei..Pai in acest caz chiar e greu si devine enervant sa te contrazici cu unu din voi..Omul are si el ceva de facut, nu sta numai la contradictii fara nici macar un rost. Dar voi(majoritatea) nici informati nici tu ratiune nici tu deschidere pentru orice opinie..Pai din partea mea stati vorbiti singuri ca nu mam ai intereseaza. De cate ori zic ca ma las de categoria asta dar e greu.Cand ii vad pe unii din voi asa de incuiati si "prosti"(scuze pentru expresie) pai mi-e greu sa nu spun ceva. Este prea de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

Nu vezi? astia de teapa ta nu asculta ce zic ceilalti doar latra fara nici o legatura cu discutia de aceea mai bine va las..Ca se vede ca latrati si unii la altii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

"Nu sunteti in stare."
Ma tu stii ce inseamna persoana a 2-a plural>? Sau habar nu ai de limba romana..Cand folosesti acest tip gramatical este normal ca te referi si la mine sau esti atat de prost incat nu iti dai seama>? Faci generalizari dar esti atat de prost incat nu pricepi ca prin aceste cuvinte ma bagi si pe mine in oala..Rusine pentru tine ca esti asa de prost! Si de unde vine treaba ca vreau sa par destept? Mai deci tu deja judeci ca un om fara minte..Si eu scriu la repezeala ca eu nu cred ca este asa importanta i litera pe ici pe colo..Iti spun eu ca daca nici la ora asta nu sti persoanele si timpurile gramaticale esti grav amice.Du-te inapoi la clasa a 3-a.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

Mai baiatule eu nu am cui sa ii dau nici o explicatie. Eu dau explicatii doar la oamenii care consider si care ma astept sa ii duca capu' sa inteleaga ce le spun. Ce rost au explicatiile? Ce rost are aceasta parere a ta? Eu spun ca ma doare in... de parerea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

Esti un denaturat baiete! Du-te si impuscate ca tot faci umbra pamantului degeaba! Ti-as spune mult mai multe dar las prostii..Nu se merita dobitocule!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru the2k):

Mai sarmanule.Ce ai patit? Ti s-a ars acel neuron ca te-ai gandit asa mult la ce spui acum sau ce ai spus mai inainte? Sau este doar un vuiet de disperare al prostiei care deja nu mai are loc in capul ala sec..EU te las dobitocule ca nu am cine vorbi cu un specimen asa "inteligent" si "evoluat" ca tine. Si uite ca te las si sa ai ultimul cuvant ca sa fi tu al' cel multumit: deci te astept sa imi scrii alte tampenii din astea dar sa stii ca o faci degeaba. Ai dat dovada de prea multa prostie ca sa mai fi luat in seama de mine.

Răspuns utilizator avertizat