| navarre a întrebat:

Http://www.trilulilu.ro/......na-a-ramas
Aceasta este,,casa"Domnului? nu cumva lacasul sfant a lui Dumnezeu este inlauntrul nostru, nicidecum in afara noastra, cum ne indeamna ei (popii)sa credem?
http://www.youtube.com/watch?v=Gs7fEMSjU_U
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/imparatia-lui-dumn ezeu

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

Mama... la 00:45 de pe Trilulilu, cand sare cel in rosu pe multime.
Este una dintre dovezile ca Dumnezeu nu incape in acea biserica, si nici in altele. Daca acea biserica era "casa Domnului" de ce nu a oprit Dumnezeu, acea lupta? Aaa... stai, ca nu este casa lui Dumnezeu, ci a zeilor israeliti, care nu exista...

7 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Mai mult, neînţelegeri naţionaliste între armeni şi greci decât trăire spirituală...

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru navarre):

Ei aveau doar datoria să urmeze şi să respecte învăţătirile creştine şi "Casa Domnului". Dacă nu au făcut-o, şi dacă în schimb, au reacţionat mai mult după un naţionalism rigid, armean, grec, etc, etc, atunci, nu învăţăturile pe care le-au trădat sunt de vină, ci, libertatea şi derapajele, liber asumate.

Este vorba despre un conflict între naţiuni. Nu ştim cine este viovat dar ştim că atât timp cât îşi pierd cumpătul şi acţionează împotriva normelor morale, atunci, calcă în picioare totul şi nu mai reprezintă pe nimeni ci doar pe ei, şi responsabila libertate totală pe care au primit-o de la Dumnezeu...

Răspuns utilizator avertizat
| Miauti a răspuns:

Ma mir ca nu a raspuns vreun popa "au pe satan in ei" sau "nu toti preotii sant asa..."

Răspuns utilizator avertizat