| Danutza27 a întrebat:

Propunere
Ca sa aduca rinduiala si pe sectiunea Religii, fara un moderator nu se va reusi. Fiecare cind face un cont bifeaza ca este de acord cu termenii de utilizare, sunt convinsa ca nu se ostenesc sa citeasca un rind. Apoi incep sa posteze unii din ei toate ineptiile de ii sta omului mintea in loc dau ca ex copilul acela de 12 ani si 5 luni care a initiat http://www.TPU.ro/......unci/.Deci daca un copil poate initia asa ceva nu este in regula si TPU ajunge de batjocura. Ce ar trebui facut simplu ales un moderator. Apoi trebuie instituit un sistem de avertizare cind se sare calul, daca musteriul nu se potoleste ban pe x zile daca tot nu ii vine mintea la cap ban pe x luni si daca tot dind el cu capu de pragul de sus fara sa il vada pe cel de jos, ban permanent. Dupa ce vor face toate aceste lucruri sa vezi ce liniste si pace ar fi. Dau de ex forumul computergames moderator aiwa are numai liniste si pace mai intervine si el din cind in cind dar nici gind sa fie "paruiala tiganeasca ca pe aici" Dau alt ex softpedia si acolo este liniste si pace au reusit moderatorii sa ii razbeasca pe cei indaratnici, si toate au sectiune Religie.
. De ce o propun pe Ema ca moderator la sect religie :
-Deoarece foarte multi o respecta si raspunsurile ei au fost si sunt cu foooooarte mult bun simt si la obiect
- Sunt convinsa ca va ramine verticala fara sa promovezi cine stie ce cult/religie, discriminare, incitare la ura interreligioasa.
Ce se va optine cei ce doresc cuvint de invatatura vor gasi aici, cei care cauta drumul lor vor gasi aici o alternativa.
Cei care vor sa se distreze vor fluiera a paguba
punct
Ps Catalin nu va putea citi cele peste 1 milion de intrebari, cu peste 5 milioane de raspunsuri, venite de la peste 250.000 Utilizatori. Ema va putea "crestina" cele 400 intrebari de la sect Religie

Răspuns Câştigător
| V3ra a răspuns:

Ia uite-i cum sar domne toti cu gura, numai la harta se aduna! Stati fratilor calmi nu va alarmati asa, va e frica cumva de faptul ca daca Ema va ajunge moderator nu veti mai putea injura voi pe Dumnezeu in fiecare zi? Eu sunt de acord cu asta! Cineva trebuie sa faca ordine pe site!

20 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu mi se pare deloc corect să alegi un moderator creștin, eu zic că cel imi bine ar fi să se aleagă nu agnostic? Nu e așa corect?
Doaman ema am văzut că se simte ofensată și de întrebările despre sex, deci nu văd cum ar putea să fie un moderator bun ținând cont că întrebările în cauză aveau legătură cu religia.
P.S.De ce naiba trebuie creștinată categoria religie, religie nu se referă numai la creștinism, dra ce să ceri de la o fanatică ca tine, nu cumva mergi și tu pe principiul cine nu-i creștin e animal? Nu de alta dar am mai văzut și genu ăsta de oameni...

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Am si eu o propunere: sa te facem bufonul categoriei.

| Hombre a răspuns:

Daca Ema ajunge moderator am sa te invit pe tine Danutza27 la mine in jacuzzi sa facem ghidusii, asta urmaresti sa o inlaturi pe Ema sa-i ei locul. Ema vezi ca propunerea este otravicioasa si cu The End dramatic, plin de lacrimi si suferinta.Am o propunere si se va rezolva litigiul, va invit pe amandoua in jacuzzi ca eu nu sunt suparacios.

| Danutza27 explică (pentru Hombre):

Ia uite ce zice distinsul coleg, dar pe undeva tot tu spuneai ca ai terminat liceul prin 1972. Esti mai mic ca tata, dar tot de la tata stiu asa ca pe vremuri se facea scoala nu gluma lucru recunoscut si in ziua de astazi Cind a dat tata la Spiru Haret ultimul intrat era cu media 8.75, Aia mai betegi la minte nu erau marginalizati si tinuti de stat ca in ziua de astazi, erau inscrisi dupa puterile lor pe la scoli ajutatoare si cistigau si ei o piine cinstita din munca lor. Citind ce scrii eu ma indoiesc ca tu ai terminat un liceu te rog sa te mai uiti pe diploma ca sigur este de la o scoala ajutatoare dupa felul cum te comporti, Acum ai si tu dreptate ca tu cu ajutatoarea erai mai bine pregatit ca aia care au picat Bacul sunt de acord cu tine.

| Hombre a răspuns:

Impuscam si doua milioane de evrei, tigani si alte natii daca e nevoie sa ne aparam identitatea, impuscate aiurito, ai impresia ca ne temem de tigani si evrei? Si daca aude evreii, ce? crezi ca ma cac pe mine de frica din cauza lor? Impuscate căcăcioasa fricoasă si nu mai aborda astfel de subiecte sensibile, ce vrei sa spui, ca sunt un las pervers si jegoasa ca tine, sa-mi fie frica la mine in ţară, vită ce esti, dispari.Ce interese urmaresti tu interesele evreilor si ale tiganilor?

| Hombre a răspuns:

@Danutza, poti sa-mi spui ca tatal tau a luat examenul cu nota 200, nici o relevanta cu ceea ce debitezi tu pe TPU. Freci menta cu bacu' ca sa iesi din idioteniile pe care le spui, ba mai mult! Vrei sa bagi si frica in noi că dacă scăpăm vreun cuvant mai deocheat despre evrei si tigani o imbulinam. Si asta o spui taman in momentul cand noi romanii suntem ironizati si batjocoriti de englezi, francezi, nemti, etc, si colac peste pupăză mai vii si tu pupăză cu ale tale ca nu erau destule, nu tie rusine, evreico? Marş...

| Danutza27 explică (pentru Hombre):

Poate ai chiorit si nu mai poti vedea la tv, dar banuiesc ca poti auzi, spaniolii au predat stafeta analfabetilor Romaniei deci uite suntem si noi la ceva pe locul 1

| Hombre a răspuns:

Vaca necalugarita, organic nu esti capabila sa duci o discutie cap coada ci sari ca greierele nepasator peste vara fara grija iernii, evreico.
"Poate ai chiorit si nu mai poti vedea la tv, dar banuiesc ca poti auzi, spaniolii au predat stafeta analfabetilor Romaniei deci uite suntem si noi la ceva pe locul 1"
Asa iti iubesti neamul si apropele sclifosito "credincioasa"? Crezi ca spaniolii sunt destepti!? Asta e numai in mintea ta ratacita, când spaniolilor le mergea bine si avea nevoie de noi eram buni, acum nu mai suntem buni(cica suntem analfabeti) ca nu mai le merge bine si au belito, iar tu jigodie mică si paroasă pe creier, imi spui mie din astea? Sunt curios câţi ani ai de stii tu cu ce se mănâncă viata, esti capabilă să te intretii singură? Hai sa te vad peste ani.

| Danutza27 explică:

@Operator http://forum.softpedia.com/....../index.php
Cite sute de pagini sunt.Nici vorba sa fie ca la usa TPU,oare acolo sa se fi strins numai cei civilizati? Au moderatori =Da, sar membrii cu gura mare ca sunt discriminati =Nu.vor zice unii ca toti pocaitii sunt acolo=nu, deoarece este o diversitate de raspunsuri si probleme. Garantat se va rezolva si ac problema pe TPU este doar chestie de timp

| Danutza27 explică:

Ia uite @ sunshine99 zice sa se faca ordine.ia sa vedem un cuvint de invatatura "a zis sa se faca lumina si lumina s-a facut" Parerea mea buboiul s-a spart "Ema sta linistita cred ca astazi este prima ei zi in care nu mai este ocarita si batjocorita ca la usa TPU,Ema femeie credincioasa se roaga la Dumnezeu sa le vina mintea la cap celor de aici am zis si eu o amarita de rugaciune pentru venirea mintii la cap pe forum poate si altii si uite astazi se intimpla minunea Fericita Ema ca are timp de conserve ea nu cumpara cu chimicale de la mall ea le face in casa dupa reteta bunicii, mesteca in oale cu lingura de lemn si le mai gusta sa le potriveasca cu piper si ce condimente mai pune.Acum si eu rasuflu usurata.@Birjarul tot birjar striga jos cenzura. Pina la urma oameni suntem si trebuie sa mergem pe acelasi drum al credintei, drumul este batatorit de mii de ani si poti merge pe el cu caruta cine il vede, cine nu il vede tot pe miriste si glod.Pot sa desfiintez contul linistit mai tirziu.@danutza 27

| francesca89 a răspuns:

Vezi'ti femeie de citatele tale si de religia ta si lasa'ne pe noi in pustiu cu propunerile astea de doi lei.
Voi chiar crede'ti ca pe admin il intereseaza ca noi dezbatem subieste d'astea? cred ca se distreaza si el. Oricum, unde sunt oameni, e si cearta.chestiile astea sunt inevitabile, si normale pana la urma

| Birjaru a răspuns:

Jos cenzura! La balamuc cu crestinopatii!

Răspuns utilizator avertizat
| DracusorImpielitat a răspuns:

Uau, inca o data te crezi mult mai presus decat noi. daca unii nu cred in Dumnezeu trebuie lor. nu iti mai bate capul cu asta pentru ca fiecare are dreptul sa puna ce intrebari vrea, nu esti u Dumnezeu sa judeci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne transformam in forum cu moderatori si ulterior unii vor striga ca sunt abuzati, ca li se sterg raspunsuri, ca li se cenzureaza etc.
Propunerea ta e oarecum discutabila, dar de ce nu vorbesti cu Cata, administratorul?

| Danutza27 explică (pentru anonim_4396):

Era un utilizator care zicea ca ar impusca un milion de evrei si tigani, ce ar fi zis evreii daca citeu? se alegea praful si pulberea de TPU? dau alt ex cules acum "De ce atunci cand se pune o intrebare legata de rromi, se gaseste vreun handicapat si-o raporteaza?
E cineva de la protectia animalelor pe TPU?" deci tiganii sunt animale unde sa fie perla http://www.TPU.ro/......eva-de-la/ cine sa fie oare?

| Hombre a răspuns (pentru Danutza27):

Problema xenofobiei te depaseste pe tine pârtotină mica, du-te si stai langa lumânări si fa matanii pana pana cand iti vine rau,, problema asta ramane sa o rezolvam noi cei care suntem barbati cu adevarat romani, ai inteles? mucles idioato.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora ce nu-ti convine, iar cei neluati in seama, se vor baga singuri sau se vor baga intre ei in seama pana se vor plicti.si vor disparea ca fumul, ramanand doar ce adevarat si de la Domnul.pace tie, scriitorule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că nu ţi-ai luat proteina.