| Spikyd a întrebat:

Religie sau știință!?

Dacă pământul a apărut acum miliarde de ani, de ce religia a apărut acum 10.000 de ani?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Kent Hovind e un sectant care promoveaza o secta bazata pe fantezii, pamantul are cateva miliarde de ani dar nu si omul, religia a aparut o data cu dezvoltarea umanitati, practic am inceput sa credem in fantezii din diverse motive

| Mclaren12 a răspuns:

Pamant aparut acum 10 miliarde de ani? Posibil, de unde ai informatia asta?
Religie aparuta acum 10.000 de ani? Eu unul ma indoiesc, dar ce ai zis tu a sunat de parca omul a aparut odata cu planeta. Este cam greu de spus de vreme ce istoria pre-crestina a fost corupta si transformata in mitologie si basmele crestine au fost ridicate la gradul de axiome desi nu sunt bazate pe nimic.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Un videoclip despre asta, te va ajuta mult.
https://www.youtube.com/watch?v=JlyUeceDAnY&t=24s
Pamantul are 10.000 de ani, restul sunt doar minciuni si speculatii.