| DanionM a întrebat:

,,Rugăciunea este mijlocul prin care se revarsă în sufletul nostru lumina." (-Vladimir Lossky-)

În mod concret, care sunt urmările rugăciunii asupra psihicului uman?

Răspuns Câştigător
| Annitu30 a răspuns:

Rugăciunea are efecte extraordinare asupra psihicului uman. Omul este liber când mintea lui s-a eliberat de robia trupului. Oricât de rău te-ai simţi, mersul la biserică, participarea la Sfântul Maslu şi relaţionarea cu ceilalţi bolnavi aduce linişte în suflet, o pace pe care nu ne-o poate da nici un medicament, ci numai Singurul Dumnezeu

3 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

O usurare, te simti liber si ascultat.

Răspuns utilizator avertizat
| Krokodil a răspuns:

"rugaciunile" si "interactiunile" astea cu dumnezeu,sfinti, moaste, chestii, trestii provoaca pe moment sentimentu' ca e cineva alaturi de tine, ca nu esti singur si ca totul se va schimba in bine.rugaciunea e doar un mod prin care ascunzi esecul tau. ipocrizie.