| ankahra4m a întrebat:

Sa avortezi, este un pacat? Daca da, de ce? Poate a fost o greseala ( cam scumpa ), sau altele. De ce toti fanaticii spun ca este pacatul suprem? Poate persoana respectiva nu are un loc de munca stabil pentru a creste copilul, il creste dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Mai bine avortezi decat sa cresti copilul in saracie, fara bani, fara mancare ( asa cum vezi tot mai multi rromi, si nu numai rromi), sa ajunga la cersit etc
Cum ai zis si tu daca nu poti sa-l cresti, avortezi altfel cine il creste, Dumnezeu?
@Efrumuseti
"Doamne, eu nasc toti copiii pe care mi-i dai, dar ajuta-ma sa-i cresc!"
Ce face Dumnezeu mai exact?
Vine pe pamant sa iti dea bani de mancare pentru copil?
Vine sa iti dea un loc de munca stabil?
@didiutza97didi
Copilul acela inca nu e copil e doar o celula in stadiu de dezvoltare.
@Ema
Daca scrie in biblie sa te arunci in fantana, tu te arunci in fantana?

P.S: mai bine folosesti prezervativul sau faci oral happy

32 răspunsuri:
| ImNotPerfect a răspuns:

Deoarece faci o sinucidere pur si simplu omori un om.e un pacat urias asa ca nu vreau ca nimeni sa-l faca.(funda>?)

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Este pacat.
Dumnezeu te ajuta sa il cresti, nici atat lucru nu crezi?