| Chamberlin a răspuns:

Nu Romania ci oamenii din ea.

12 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ce imi place! love struck Asa, asa, "baga bani, baga bani". Nu stiu voi, dar eu daca vad un copil ca tot aprinde petarde si ii spun sa nu mai faca asta pentru ca e periculos iar el face pe inteligentul nebagandu-ma in seama sau aprinzand mai multe, cand o sa ajunga la spital in stare foarte grava o sa ma bucur grav, asa e si cu romanii si religia, de fapt cu orice teist.

| Mădă0611 a răspuns:

Am o presimtire ca popa ala cu amanta, dupa moarte o sa fie numit sfant si oamenii o sa-i pupe oasele. Viitorul suna bine! smug

| Jardelin a răspuns:

Bai nene mai vino si tu cu noutati ca ne-ai plictisit cu filmele astea rasuflate pe care le tot repeti saptaminal!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mr Navarre(budistu' de la Bacau) ai reusit sa treci de prima pagina din invataturile lui Buddha?
Se pare ca nu.

| eXperience a răspuns:

Problema e ca, din cate am observat pe la tara dar nu numai, crestinii habar n au de ce sarbatoresc Craciunul, Pastele etc stiu doar de mancare, bautura, mai mult nici macar nu stiu cine a scris biblia si se cred mari crestini.

| Bragi explică (pentru eXperience):

Nu numai pe la țară,si pe la oraș. Toti tin sarbatori,traditii,ritualuri,DAR habar nu au ce sunt, din ce motiv s-au inventat, fac asta că AȘA FACE TOATA LUMEA! Si popii nici nu au interesul ca prostimea sa afle mai multe, deoarece asa ii poate manipula si stoarce de bani, in voie!

| Bragi explică:

Omul care-şi pune întrebări, fără încetare, care nu se supune nici unei institutii( mai ales religioase ), care nu urmează preceptele nici unei tradiţii, ritualuri, sau ale nici unui preot, pastor, devine o lumină pentru el însuşi.

| vangaelis a răspuns (pentru Bragi):

Adică un biet animal raţional şi vorbitor, care vine de nicăieri, şi merge spre nicăieri vorba lui Țuțea. Nici vorbă de lumină pentru tine însăți.

| Ionuzz a răspuns:

Salutare mi-as dori foarte mult sa avem o discutie pe tema asta NOTA 10 Toate cele bune