| alexandru1234567890 a întrebat:

Sa presupunem prin absurd ca Dumnezeul cel Sfant ar exista.Pe cine ati alege daca ar fi sa aveti acest drept, pe Dumnezeu care v-ar oferi o eternitate in sfintenie in rai sau pe diavol care v-ar oferi raul, batjocura, sexul, impuritatea, placerile lumesti? Ati alege sa fiti un sfant/sfanta in rai sau ati alege sa fiti aruncati pe pamant si blestemati din nou pentru a simti placerile lumesti? Sau ati prefera iadul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dau seama ca esti destul de tanar happy
Mie imi place sa fiu curat.

20 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In curand, Satan si sistemul rau de lucruri va fi nimicit. Doar cei care aplica normele drepte vor trai. Deci e bine sa faci alegerea corecta cat mai e timp. Psalmi37:9-11

| CinevaNou a răspuns:

Prefer un loc unde sa nu intalnesc asa-zisii "crestini" TPU.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

In rai n-o sa-i intalnesti. Eu acolo vreau, as face niste ochisori puppy dog eyes sibatting eyelashes si as pleca sa vad tooooooooot ce exista in lumea asta. Lasa ca nu moare Yhwh fara un ingeras de ingeras, ateu.

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Poate descoperi o specie mai avansata decat oamenii smug ar fi interesant sa vezi daca scapa vreodata de frica de baubau.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ai vazut Escape from planet Earth? :)) Spoiler (?): https://www.youtube.com/watch?v=5l5ZORtTPJs si mai e o faza cu fb si ask sau google.

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce tare :O:O:O cum de n-am auzit de el? ma pun sa ma uit
ce faza cu ask sau google?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

O sa razi la faza aia. Cand am vazut filmul, m-am simtit ca romanii "nefuraciosi" acuzati de furaciuni prin tarile din vest, adica rusinata ca sunt de aici. x_x

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

A fost tare laughing mai stii si altele?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

E unul mai vechi, asemanator, Planet 51.

| CinevaNou a răspuns (pentru Mădă0611):

Asta l-am vazut :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa aleg intre curat si murdar happy

| alexandru1234567890 explică (pentru anonim_4396):

Exact!happy

| alexandru1234567890 explică (pentru anonim_4396):

Dar in tinerete?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandru1234567890):

Sunt tanar, 26

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandru1234567890):

Imi dau seama ca esti destul de tanar happy
Mie imi place sa fiu curat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datul cu presupusul este specialitatea voastra a ateilor.
Intrebarea este chiar copilareasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal consider ca lumina este mai buna decat intunericul si intelepciunea mai buna decat prostia.

| Delmoniko a răspuns:

Daca sunt bautura, femei, sex si batjocura acolo clar e de mine. Gandeste-te putin, nu te-ai plicitisi in rai sa tot faci pe sfantul in timp ce altii se distreaza? rolling on the floor

| Muntgvb a răspuns:

Oare ce as alege?

| IcyBlu a răspuns:

Unii dintre noi insa nu au posibilitatea sa aleaga indiferent daca au sau nu dreptul sa o faca: :D
http://www.youtube.com/watch?v=MV5w262XvCU

| adrianz_3367 a răspuns:

Prin absurd cum zici tu, practic in iad ajunde doar sufletul, deci sex, placeri lumesti sar din discutie. E vorba de Rai unde stai Zen, si Iad unde doar suferi. Eu prefer Zen ^-^