| bestialu96 a întrebat:

Saltare all! Am o intrebare stupida, deci nu o luati ca pe o jignire pentru crestinii!
Ok.am stat si m-am intrebat, Ce Drept Au Satan Si Dzeu asupra mea sa ma trimita in iad sau rai daca, eu nu cred in existenta lor? Adica Eu ca Ateu... Vreau Sa mor si cu asta basta! Nu Vreau in Iad, Rai, Paradis sau mai stiu eu ce! Vreau Doar, Sa mor!
Iar Dzeu sau Satan ma vor trimite in Iad Sau Rai, Doar pentru ca fac rele sau bune...Adica ei nu au nici un drept, sa-ma trimita nicaieri, daca eu nu cred in existenta lor Right?
Stiuuu! Intrebare stupida...de plictiseala, Raspundeti va rog big grin!

33 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns (pentru frei):

Hai gata lasa-ma! Daca esti un necredincios e treaba ta! eu nu vreau sa aud de secta ta de, scuzati expresia: Satanisti incompetenti. Si daca nu crezi e problema ta pe mine ma lasi in pace!

| barbattttt a răspuns:

Omul, de cand a cazut in pacat nu mai este liber ori este rob a lui satana(si face voia lui dar la sfarsit vor pieri impreuna) ori rob a Lui Dumnezeu pe pamant dar dupa aceea va primi imparatia cerurilor.

| iAMVi a răspuns:

Mosule treaba e ca exista un Dumnezeu care cand tu vei crapa dupa fapte va aprecia si te va trimite in Rai sau Iad ca tu negi existenta lui e treaba ta desi el exista tu iti rezervi locul in iad si nu Satan te trimite in Iad ci Dumnezeu daca faci nasoale ca si Satan este un renegat ca si tine banuiesc daca nu te intorci mai repede la credintawinking