| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un catel care a murit si am tinut mult la el crying Dupa ce voi muri ma voi reintalni cu el sau doar cu membrii familiei?crying Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe Noul Pământ vor fi și animale, la fel cum erau și în grădina Eden.

Mai mult: „Lupul şi mielul vor paşte împreună, leul va mînca paie ca boul, şi şarpele se va hrăni cu ţărînă. Niciun rău, nici o vătămare nu se va face pe tot muntele Meu cel sfînt, zice Domnul." (Isaia 65)

Sigur lipsa produsă de moartea cățelului va fi răsplătită cu ceva infinit mai bun.

Eu cred că ai multe șanse să ajungi acolo, mai ales pentru că ți-e milă de animale. Cuvântul spune: „Cel neprihănit se îndură de vite" (Proverbe 12:10A)

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau ca ti-a murit catelul.Conform Bibliei nu vor invia decat oamenii.Ioan5:28,29

| milan9 a răspuns:

Revelaţia divină nu ne dstăinuie nimic în legătură cu asta, dar la Dumnezeu nimic nu este cu neputinţă!
Mai ales când vorbim de un Dumnezeu ce parcă a făcut atâta risipă de energie în spaţiul abisal, n-ar avea El posibilitatea să "recompenseze" prietenia ta cu acel căţel? happy

| Lizzu a răspuns:

Ia-ti un alt catel care sa-ti aline dorul de el... ajuta mult asta.

| ErrorFound a răspuns:

Ma tu ai 5 ani?

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Nu,nu am cinci ani, nu stiu ce este anormal in a tine mult la un animal?

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu asta este problema.

| dracu14 a răspuns:

Nu,dupa ce mori se termina totul, numai existi

| mariaalessandra a răspuns:

Catelul ori o sa-ti apara in Rai ca sa fii fericit ca holograma, ori, cel mai probabil sufletul catelului.

| curdupel a răspuns:

Daca crezi cu adevarat in dorinta asata de a il revedea, sigur!