| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o intrebare ciudata dar sa nu spuneti ca sunt ateu sau nebun
Eu cred ca satana sau dumnezeu nu exista
de fapt am o teorie, daca dumnezeu este un extraterestru care ne-a creat pe toti?
ca eu am vazut undeva ca acum nu sti cate milioane de ani a fost descoperit scheletul omul modern dar evolutia lui este inexplicabila
eu cred ca primul om modern a fost o combinatie intre omul primitiv si un extraterestru.
si dumnezeu sa fie un extraterestu care a facut planeta pamant populata?

20 răspunsuri:
| AragorN88 a răspuns:

Unde ai vazut scheletu ala de care zici, ai vreun link.

"Eu cred ca satana sau dumnezeu nu exista"... "sa nu spuneti ca sunt ateu"

Ce?

| teo77 a răspuns (pentru AragorN88):

E si pe discovery

| AragorN88 a răspuns (pentru teo77):

Sincer Discovery nu mai e ce a fost. Niste reality show-uri (mai real e "Mireasa pentru prostu' meu") chiar de rahat.
Ma uitam inainte, erau documentare care te inspirau, iti trezeau curiozitatea. BBC The Planets m-a lasat cu gura cascata cand l-am vazut prima oara.
Cred ca e si din cauza internetului, oamenii care se uitau la documentare acuma cauta pe internet rezultand in audiente scazute. Au trebuit sa faca "documentare" care sa apeleze celor care nu le plac documentare.

NOname
| NOname a răspuns:

Decât să tot (re)lansezi teorii fără bază (asemenea Bibliei), nu e mai bine să deschizi nişte cărţi de ştiinţă şi să tragi concluziile după ce mai citeşti una-alta din ceea ce au scris oamenii care au studiat realitatea şi au avut un IQ decent (şi mintea neîndoctrinată religios), cât să nu facă interpretări aiurea?

| teo77 a răspuns (pentru NOname):

De fapt am multe cunostinte

| Theo94 a răspuns (pentru NOname):

Si daca adevarul ar fi ce a spus el sau asemanator, crezi ca s-ar publica asemenea informatie?

| NOname a răspuns (pentru Theo94):

O întrebare fără sens.
Dacă ar fi un adevăr demonstrat, nu văd de ce nu s-ar publica. Dacă până şi basme se publică...

| Theo94 a răspuns (pentru NOname):

Deci tu crezi ca nu exista secrete pe lumea asta, e totul la vedere
, cum ar reactiona oamenii religiosi, si mai ales ultrareligiosi,
"Fostul ministru al Apărării a vorbit despre o serie de lucruri interesante în cursul acestei audieri. După părerea lui, cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pământul în decurs de mii de ani."
http://adevarul.ro/......index.html

Si daca a fost asta doar o manipulare doar ca sa distraga atentia publica, a fost sa distraga atenta de la alt secret.

http://youtu.be/icIRu8C7LZU?t=2m13s

Asculta 20 de secunde.

| NOname a răspuns (pentru Theo94):

Irelevant şi neinteresant.
Nu înţeleg unde încerci să ajungi şi nici nu mă interesează.

| Theo94 a răspuns (pentru NOname):

Asa e, c4c4tul din mass media si restul ce mai arata la tv, net e mult mai usor de digerat, va place gustul, mirosul, dati inainte la mancat.
"Nu înţeleg unde încerci să ajungi", nici nu "tr3be", imi place sa vad oile cum ii swg pe stapani.

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns:

Am o veste pentru tine: nu e originala "teoria ta"! questiunea asta a mai dat si prin gandul altora, care au scris carti si au facut filme tematice, doar cu dovezile au stat mai rau...

| sublime89 a răspuns:

Daca zici ca nu crezi in d-zeu, atunci ce esti? Nu ateu?
Teoria ta are o mare problema: nu e sustinuta de absolut nicio dovada. Nu s-a descoperit niciun schelet de om modern care sa aiba cateva milioane de ani. Deci teoria propusa de tine pur si simplu nu sta in picioare. Pentru afirmatii extraordinare avem nevoie de dovezi extraordinare. Tu nu prezinti niciuna. De ce as crede in aceasta poveste si nu in teoria evolutiei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e cum spune noname.da decat sa crezi ce spune el nu mai bine tii la parerea ta si te ocupi de ea? eu ortodox si cred ca esti extra, intra si supraterestru, daca asa vrei sa crezi.era si un reptilian mai ieri pe aici.fistecare pasare pre limba ei piere.

| HowdidIgethere a răspuns:

S-a descoperit si un craniu de cristal. Era al lui NOname intoarsa in timp sa salveze humanitatea de crestinism.

| teo77 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Da craniul acela de cristal se ar fi putut fi al unui extraterestru

| anonim_4396 explică (pentru teo77):

Tu glumesti nu, e imposibil sa exista o forma de viata pe baza de cristal. WFT, frate ce biologie faci in scoala. Cristalul e anorganic, poate ma insel dar nu exista forme de viata anorganice.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru teo77):

Da, ea e.

| teo77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai de unde sa stii

| ZambetDeGheata a răspuns:

Nu aruncati in el cu pietre acum laughing Este teoria lui, are dreptul sa se gandeasca la ce vrea. Daca nu crezi nici in Dumnezeu, nici in satana, nici in vreun zeu, esti ateu. E o teorie...interesanta laughing dar improbabila.