| WohooAmTreiFunde a întrebat:

Deci, daca Dumnezeu a creat lumea, inseamna ca tot el a creat si extraterestrii, dar daca Dumnezeu a facut omul dupa chipul sau, atunci pe extraterestru cum l-a facut? sau de fapt cine l-a facut?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Extrateristii sunt facuti de regizori de filme. Dupa chipul si asemanarea lorlaughingNASA tot minte ca are un corp de extraterestru de vreo 10 ani, dar e doar un fiasco.Concret,nu exista nicio dovada care sa confirme existenta lor

| Gigiku a răspuns:

Eu am fost invatat la scoala ca Dumnezeu se scrie de fiecare data cu litera mare, pentru ca El este Creatorul si merita macar atat respect.
Da, suntem dupa chipul si asemanarea Lui, dar nu stiu ce sa iti zic. Probabil ar trebui sa ii intrebi pe ei, sa le ceri o Biblie a lor. Construieste-ti in spatele casei o antena mare mare mare, si cu siguranta o sa-i prinzi. Chiar si bulgarii.

| Fuzkyn a răspuns:

Dar cine a zis ca extrateresti chiar exista...