| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o intrebare pentru atei.
Exista 1 sau 2 motive clare pentru care aproape ati sti ca Dumnezeu nu există?

37 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

" DumnezeulExistă : Nui forță să-le fie bine lasăi să-și dea seama singuri prim propile lor fapte"

dacă cineva chiar există acolo sus, precis s-ar zvârcoli de nervi și ciudă citind asta!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru sierra1):

Dumnezeu spune păstrați-vă sufletul curată sa va pot vedea păstrați-vă inima curată sa va pot auzi durerea și suferința fericirea și bucuria păstrați-vă ochii curați sa pot vedea prin ei păstrați-vă faptele curate sa ma aveți lângă voi păstrați-vă gândurile curate sa ma puteți auzi păstrați-vă mintea curată sa va pot șopti păstrați-vă trupul curată sa pot ajuta prin el.

Iar noi oamenii prin propile noastre fapte decizi gânduri mintea acțiune intenți vom decide față de Dumnezeu vom arată într-adevăr cu Adevărat cine suntem noi față de El de Dumnezeu și de oamenii.

| sierra1 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

"Iar noi oamenii prin propile noastre fapte decizi gânduri mintea acțiune intenți vom decide "

cum spuneam, citind asta (presupunem că reușește), orice mort s-ar zvârcoli in mormânt!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru sierra1):

Noi la fiecare gând noi la fiecare faptă paftuită de noi noi la fiecare intenție decidem fată de Dumnezeu cine suntem de fapt într-adevăr cu Adevărat. iar cine crede ca va ajunge în iad cu faptele rele are așteptări mari. Păcatul față de Dumnezeu este mult mai mare decât cel din iad.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru sierra1):

Vom decide față de Dumnezeu prin propile fapte...

| sierra1 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Cum spui tu, prin " propile" vorbe

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Săte indoi de existența lui Dumnezeu ar însemna săte indoi de existența ta.