| SomeBodyThatDoesNotMatter a întrebat:

Am o intrebare pentru musulmani sau crestini iteresati de acea religie. Ce dovezi, istorice, din Coran, sau "minuni" gen lumina sfanta a crestinilor ce coboara in fiecare an de Paste, aveti voi?
P. Stongueura curiozitate! N-am nimic cu nimeni, nu-s rasista, fiecare are dreptul la propria religie si credinta. Pura curiozitate.

12 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Pai daca o luam asa, nici crestinismul nu are prea multe dovezi...

| Anonymus314 a răspuns (pentru AlexCrb):

Noi avem minunile, ei?

| SomeBodyThatDoesNotMatter explică (pentru AlexCrb):

Noi (crestinii) avem dovezi istorice care ne atesta credinta. Iar intrebarea mea avea alt subiect.

| AlexCrb a răspuns (pentru Anonymus314):

Ce minuni au fost dovedite cu adevarat? Minunile se cunosc doar din scrierile din bible, nu ai o certitudine ca s-au intamplat cu adevarat.

| AlexCrb a răspuns (pentru SomeBodyThatDoesNotMatter):

Si cam ce dovezi istorice avem? In afara de biblie.

| Anonymus314 a răspuns (pentru AlexCrb):

Nici aia de la Ierusalim cand se coboara lumina Sfanta? stiai ca patriarhul este controlat de un politist NEcredincios ca sa nu aiba materiale pirotehnice?

| AlexCrb a răspuns (pentru Anonymus314):

Ai fost cumva pe acolo? Ai remarcat mirosul puternic de sulf? Cauta pe youtube sa vezi ce proprietati are sulful lichid amestecat cu inca o solutie (nu mai stiu exact numele)

| Anonymus314 a răspuns (pentru AlexCrb):

N-ai citit tot ce-am scris:

"patriarhul este controlat de un politist NEcredincios ca sa nu aiba materiale pirotehnice"

| AlexCrb a răspuns (pentru Anonymus314):

Si intra cu lumanarea, nu? Fitilul e inmuiat in solutia de care ziceam mai sus. Deci cam pica "minunea" asta.

| SomeBodyThatDoesNotMatter explică (pentru AlexCrb):

S-au descoperit scrisor si bucati care atesta existenta Arcai lui Noe.

| AlexCrb a răspuns (pentru SomeBodyThatDoesNotMatter):

O bucata de lemn de 10000 de ani nu poate sa ateste acea "arca". In primul rand gandeste-te la ce dimensiuni trebuia sa aiba... Si ziceai de scrisori, scria pe vreuna: "Pentru Iisus. Multumesc ca m-ai salvat de SIDA prin atingerea ta..."?

| SomeBodyThatDoesNotMatter explică (pentru AlexCrb):

Noi credem in Dumnezeu, nu tu. Nu are rost sa continuam aceasta discutie atata timp cat oricum nu se va rezolva nimic