| quiTs a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, am trecut printr-o intersecție și era un ulcior spart și am trecut prin el, problema este ca la următoarea intersecție mai era unul, dar l-am ocolit la 2-3 metrii de el, și in cea de-a 3 intersecție mai era unul, dar l-am văzut din timp și m-am întors înapoi, întrebarea este se pot lega farmecele de mine? Și ce trebuie făcut sa scap de ele in acest caz. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu. Nu au nici o însemnătate, iar Dumnezeu nu se implica în asa ceva.

| AC4S4 a răspuns:

Nu se poate lega nici un farmec de tine printr-un ulcior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aviz persoanei care a comentat mai sus, "farmecele" n-au nicio legătură cu creștinismul.
Eu nu prea văd ce poți face, atât timp cât nu ți se întâmplă nimic rău n-ai motiv să te îngrijorezi.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Dacă ai Sfânta Cruce, numele Domnului şi a Preacuratei Sale Maici în gând şi în inimă, nici un farmec nu se va lega de tine. Ca să te lămureşti, citeşte viața Sfântului Ciprian.