| Necunoscutu92 a întrebat:

Animalele carnivore ajung in rai sau in iad?winking
Si de ce?

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

VIata animaleleor, oricare, se incheie cand decedeaza. NU ajung nicaieri, devin materia din care au fost facute, tarana, DOR oamenii au parte de REANVIERE.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu crezi numai ce vezi? Asa nici eu nu am de ce sa cred ca existi.

Răspuns utilizator avertizat
| sabin89 a răspuns:

Animalele carnivore sunt vinovate de ucidere, deci se duc in iad. Nu stiu cum va fi cu ţânţarii, că si ei au vina sângelui, sug sângele poporului. Om vedea.

| DeyCj a răspuns:

În rai uno, due, etc happy. Cică orice animal ajunge în rai, că sufletele lor nu sunt judecate numai al omului.Ca sa vezi ce discriminator este creatorul omului(crștin)

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

In Rai ca sa manance crestini buni.

| Golyat18 a răspuns (pentru xerxes1):

Imparatia lui dzeu nu e mancare si bautura.
Asta inseamna ca ceea ce vei manca si vei bea vor fi chestii vi, asta ca sa nu fie considerate mancare si bautura.winking

| xerxes1 a răspuns (pentru Golyat18):

Daca nu este haleala si beutura de ce se mai agita manelistii astia crestini sa ajunga in Rai?

| Golyat18 a răspuns (pentru xerxes1):

Pentru BMWuri de focrolling on the floor

| Steregoi a răspuns:

Este posibil ca animalele carnivore existau in rai. Ele se hrăneau cu cadavre.

| gratargratar a răspuns:

Animalele nu au suflet, pentru ele nu exista viata vesnica. Ele nu ajung nici in Rai, si nici in Iad. Ele sunt slujitoare omului si asculta de om in masura in care omul asculta de Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu se stie acest lucru.

| Golyat18 a răspuns:

Alea carnivore care mananca verdeturi (exceptile) ajung in Inferno celelalte adica cele carnivore care mananca carne ajund in RAY.

| Turbo223 a răspuns:

Nici in rai, nici in iad.

| LOVW a răspuns:

Despre animale se spune că sufletul lor ar dispărea după moarte.
Dumnezeu este suveran iar El a hotărât să facă animalele inferioare omului.
Animalele nu sunt create după chipul și asemănarea lui Dumnezeu. Animalele au fost create ca omul să le aibă în stăpânire ( Geneza 1:24-27 ).
Animalele au fost create după soiul lor, pe când omul a fost creat după chipul și asemănarea lui Dumnezeu.
Dar aceasta nu înseamnă că animalele nu sunt însemnate.
Dumnezeu a spus că va cere de la animale, sângele nostru dacă ne vor omorî.
Creația cea mai frumoasă ( omul ) trebuie să aibă grijă de animale :
Cel neprihănit se îndură de vite, dar inima celui rău este fără milă. (Proverbe 12:10)

| rexiomaria a răspuns:

Nu cred ca am citit in Biblie ca animalele se duc in Rai...
Nu cred ca orice fel de animal, in afara de omul, se duce in Rai sau Iad.