| 이벨 a întrebat:

Animalele ajung in rai?

Răspuns Câştigător
| andreetgv a răspuns:

Intrebarea asta o puneam si eu inainte,si mereu mi se spunea ca nu,ca sufletul lor se pirde,se evapora, dar acum nu cred ca poate sa dea un raspuns concret, dor nimeni nu s-a intors din rai sa ne spuna.nu?

16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Să-ți povestesc eu ce se întâmplă cu un animal upă ce moare :
1. farfurie-stomac-WC-canalizare
2.Stradă/pământ-îngrășământ
Cam astea-s variantele, nici una nu pare a fi rai...

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde de faptele lor, că-s juma oameni la urma urmeihee hee

| FucktheSystem a răspuns:

Adică tu ești centaur? Neah că pe asta nu o știam, la ultima verificare erai 100% acum în loc să evoluezi ce făcuși de ai ajuns la 50%?

| FucktheSystem a răspuns:

Ai dat la sapă? laughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

SE spune ca cele carnivore si ominivore nu, pentru ca omoara alte animale pentru hrana.
Asa ca fiti ierbivori!

| nesuferit a răspuns:

Atat animalel, cat si nesuferitul, nu vor ajunge in rai

| anonim_4396 a răspuns (pentru nesuferit):

Imi place username-ul tau. Chiar te reprezinta.

| AdrianL a răspuns:

Issabela animalele ajung in rai indiferent ce au facut daca au omorat pe cineva... si asa mai departe ele nu stiu sa deosebeasca binele de rau deci ele nu sunt ca oamenii ele nici macar nu stiu ce e dumnezeu deci, da anmalele ajung in rai

| Lace a răspuns:

Dacă raiul la tine înseamnă nimic, atunci da.

| gaby37 a răspuns:

Sinucidete si ai sa vezi

| EuNuTu a răspuns:

Eu zic ca mai bine te preocupi sa ajungi tu, nu animalele.

| emc2 a răspuns:

Cat de sigura esti ca oamenii ajung?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca numai ierbivorele vor ajunge nu? Hai ca deja ne prostim rau de tot.
@Mircea678
In salbaticie nu conteaza daca esti "bun si iubitor", trebuie sa ai coarne sau colti. Scopul e sa supravietuiesti.

| RaduManole a răspuns:

Neah

| GtaSA a răspuns:

Depinde daca sunt cuminti bune si iubitoare ajung daca nu nu ajung

| DomnulZ a răspuns:

Nu. Ele sunt lipsite de ratiune si de capacitatea de a face alegeri morale. Iadul si raiul sunt locuri create in care oamenii pot ajunge ca urmare a unor alegeri morale facute de-a lungul vietii - deci, animalele, neavand capacitatea de a face astfel de alegeri, nu pot ajunge in niciunul din cele doua locuri.

Si totusi, ce se intampla cu sufletele lor? E greu de spus. Reusim sa ne apropiem si sa discutam chiar cu un catel, cu un caine, cu un cal sau cu o pisica - nu reusim insa cu muste, tantari sau furnici. Ceea ce inseamna ca nu exista o egalitate intre animale in ceea ce priveste capacitatile lor sufletesti. Mai mult de atat nu pot sa spun, pentru ca as aluneca prea mult in speculatii.