| eNdH a întrebat:

Aseara am visat ca am deschis Coran-ul primele pagini erau cu niste icoane de ale lui Muhammed si faza ciudata era ca scria ce scrie si in biblie. exact acelasi continut..Care stie ce vrea sa insemne?

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi visele nu mai inseamna nimic.

| sublime89 a răspuns:

E doar un vis, si nu trebuie sa insemne nimic mai mult decat faptul ca te-ai gandit la probleme religioase in ultimul timp.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Faza interesanta este ca musulmanii cred in primele 5 carti din Vechiul Testament si in Psalmi.
Il recunosc pe Isus ca mare profet dar nu fiu al lui Dumnezeu.
Dumnezeul lor este acelasi cu al crestinilor fiind furat de la Evrei.
Iata ce scrie in Coran despre teologii nostri:
"O, oameni ai Scripturii, de ce imbracati voi adevarul cu neadevar si ascundeti adevarul cu buna stiinta? (3, 71)".
Principalul repros facut crestinilor de catre Mahomed este acela de a-i fi transformat pe Iisus si pe Fecioara Maria in adevarati "dumnezei".

| dragodana a răspuns:

Salut! Din ce am vazut prin filme/seriale si ei spun ''Amin!'' si se aseamana cat de cat cu Biblia.

| aabaaab3278 a răspuns:

Poate ar trebui sa intrebi un musulman thinking

| Armenianeek a răspuns:

Ramai treaza, daca dormi iar visezi aiurea. laughing

| Chimied a răspuns:

Exista 3 feluri de vise : vise lumesti, vise de la diavol ( cosmaruri ) si vise de la Dumnezeu. Nu trebuie sa bagam in seama aceste vise, nici sa ne gandim prea mult la ele. Chiar daca ai primit un vis de la Dumnezeu si il ignori El nu se supara, deoarece nu vrea ca tu sa intelegi gresit mesajul. Daca te deranjeaza chiar asa de mult acest vis du-te la un Preot si spune-i, o sa-ti spuna ce reprezinta. Doamne Ajuta!