| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am tinut post de dimineata pana acum. am luat din greseala o gura de branza. are ceva. am 13 ani iar maine ma duc la impartasit.
funda:d

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De fapt postul, trebuie să fie ceva spiritual, nu alimentar.
Copii cum ești tu, trebuie să mănânce, de toate.
Rolul medical al postului în țările creștine, era ca oamenii înainte să intre în iarnă să consume mai multe fructe și legume pentru vitaminele lor.
Decât să mergi la împărtășit, este preferabil, să fii atent la cea ce faci și să nu ai ce spune la împărtășit.

| DenisejUSTmE a răspuns:

Depinde daca este de post sau nu mancarea.