| mephistto a întrebat:

Ce parere aveti despre site-ul asta? E pe bune sau la misto? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!
http://bucurialuisatan.com/

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e de ce? Pentru ca reprezinta elementele din religile primitive aduse la un element modern (UFO religion).

| BlackSulphur a răspuns:

Pro: Meditatii si unele "doctrine";
Contra: Restul.

| mephistto explică (pentru BlackSulphur):

Deci la faza cu invocatul demonilor ca sa te slujeasca sunt porcarii? laughing

| BlackSulphur a răspuns (pentru mephistto):

Might be. Pare absurda si copilareasca abordarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mephistto):

Meditatiile si vrajiile nu vor functiona add literam aici e vorba de autosugestie, maxine a avut ceva cunostinte de psihologie, gen fa afirmatii in prezent deoarece subconstientul nu cunoaste viitorul, bun asa e, subconstientul va primi un mesaj subliminal pe care ti l-ai indus intr-un mod pozitiv, despre meditatii se stie ca ajuta organismul, fiind recomandate pentru sanatate.
Acum legat de demonii, cred ca cam la asta se referea si LaVey cand a creat satanismul modern, acestia exista ca si produs la subconstientului uman, ei exista, ca fiinte arhetipal, dar ca realitati iminent nu, nu cred, deci practic nu pot face nimic pentru tine, sunt acei "monstri" ascunsi in tine precum teama si ura.

| Blamely a răspuns:

E vorba de satanismul spiritual. E o religie cu adevărat, însă nu știu ce rezultate dă. Presupun că depinde de persoană.

| Alissa11 a răspuns:

E naspa, nu este bun deloc...

| DeusCorrupti a răspuns:

In combinatie cu niste halucinogene ar putea chiar functiona.

| blackwitchcraft a răspuns:

Nu, insa unele chestii sunt ***-uri ca sa te bage in ceata. ^^ Nimeni nu iti da totul pe tava, trebuie sa fii cel putin cretin sa crezi tot ce ti se spune.