| Maxim96 a întrebat:

Cine e antihrist?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Antihrist este cel care este IMPOTRIVA lui Hristos, aici se pot enumera mai multe fiinte Indentificate de Biblie: 1 Cel care nu-L recunoaste pe Hristos ca Dumnezeu, 2 Satana (Lucifer, Mamona, Dracul, etc) 3 VICARIVS FILII DEI sau 666 sau functia Papala (indiferent de titular, adica toti papii).
Acesti indivizi sunt numiti de Biblie ANTIHISTI.

| iurii75 a răspuns (pentru danut):

„Copilaşilor, este ultima oră [după cât se pare, sfârşitul perioadei apostolice] şi, aşa cum aţi auzit că vine anticristul, încă de pe acum au apărut mulţi anticrişti." — 1 Ioan 2:18.
„Cine este mincinosul dacă nu cel care neagă că Isus este Cristosul? Acesta este anticristul, cel care îi neagă pe Tatăl şi pe Fiul." — 1 Ioan 2:22.
„Orice exprimare inspirată care nu îl mărturiseşte pe Isus nu provine de la Dumnezeu. În plus, aceasta este exprimarea inspirată a anticristului, despre care aţi auzit că vine, şi acum ea este deja în lume." — 1 Ioan 4:3.
„În lume au ieşit mulţi amăgitori, persoane care nu mărturisesc că Isus Cristos a venit în carne. Acesta este amăgitorul şi anticristul." — 2 Ioan 7.

| Deedeek a răspuns:

Fuego!

| dracu14 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica mea.A încercat să mă fugărească cu o furcă.

| Scarbo a răspuns:

Adevaratul Antihrist este Ramses al II-lea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Da, stiam de asta, dar o cred cand o vad, adica nu ma astept sa se reincarneze ramses asa cum se credelaughing