| vnvrgvskjdv a întrebat:

Cum credeti ca arata antihrist?

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Va fi un lider care va aduce aparent rezolvarea crizei economice mondiale, dar diavolul va lucra cu putere mare prin el si cei care vor primi CIP-ul vor fi controlati de el, si vor sfarsi in iad.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru the2k):

Te sfatuiesc sa urmaresti acest film care este facut dupa Cartea Apocalipsei. Http://nascutdinnou.wordpress.com/......re-rapire/

http://crestintotal.ro/2012/06/05/film-left-behind/

Răspuns utilizator avertizat
| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Film excelent ca sa bage frica cat mai adanc, cat mai adanc. Tipic voua.

| EmaS a răspuns (pentru Raynn):

Ele sunt ca un semnal de alarma ca sa va treziti din atipirea spirituala.

| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Si ca nu cumva sa iasa credinciosii din lesa, ca altfel intra in cazanu cu smoala.

| EmaS a răspuns (pentru Raynn):

Sunt mai libera decat tineTu esti rob lucrurilor de care esti robit.Eu nu sunt dependenta de nimic, numai de Dumnezeu.

| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Tu esti robul in lumea asta. Singurul scop al religiei tale este moartea si aspiratia catre o viata mai buna dupa. Daca toata lumea ar sti ca exista o viata mai buna dupa asta, nimeni nu ar trai nici macar o zi. Ca sa nu se sinucida lumea in masa, a aparut idea de iad.
Ca sa iti dai seama cine te conduce, gandeste-te pe cine nu ai voie sa critici.
*Indiciu: dumnezeu
http://i.imgur.com/yTz28.jpg

| EmaS a răspuns (pentru Raynn):

Fiecare este rob lucrului de care este robit. Unii de alcool, tutun, droguri, sex, pornografie etc.

| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Ma refer la persoane, ema, nu la bunuri materiale. Ca sa fiu mai exact ma refer la dumnezeu si cred ca stiai asta. Chiar ma gandeam daca sa las sau nu acel indiciu in postul de mai sus, aparent chiar era nevoie de el.

| EmaS a răspuns (pentru Raynn):

Nu intelegi ca eu sunt mai libera decat tine!

| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Ce facem, mergem in cercuri? Eu iti explic de ce nu esti, apoi tu spui ca esti si tot asa si tot asa?

| EmaS a răspuns (pentru Raynn):

Coloana infinitului...

| RAY a răspuns:

Nu va exista asa ceva vreodata, deorece apocalipsa nu va vi niciodata precum cea scrisa in NT astea sunt povesti

| WR104 a răspuns:

Ca o bancnota de 1 dolar.

| Pufuletica98 a răspuns:

Pai eu cred ca are infatisare omeneasca simpatica si placuta.Dar inauntru este un demon oribil ce vrea numai raul umanitatii.Cum zice Biblia antihristul este fiul diavolului si va veni pe pamant ca sa aduca apocalipsa.Toate cele bune big grin

| vnvrgvskjdv explică (pentru Pufuletica98):

Eu ma gandeam tot cam la fel...Dor ca mi-l imaginam ca Iisus in trup omenesc doar ca in interior de exact inversul infatisarii lui...

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Anticrist inseamna impotriva lui Cristos, prin urmare orice persoana sau organizatie care I se impotriveste lui Cristos si organizatiei lui Dumnezeu este antichrist, in present sunt multi, nu este o singura persoana.

| phantomitza a răspuns:

Nu vrei sa stii.