| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,daca imi pun acid hialuronic in buze este pacat? Dau funda

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca intr-adevar aceasta reprezinta o nevoie, nu este pacat.
Dar daca este de fita, atunci este pacat.
Iar daca tu esti fata din poza, atunci sa stii ca esti frumoasa asa cum esti. Nu mai ai nevoie de "imbunatatiri". ^_^

| Andreeaioan115 explică (pentru anonimg):

Adica chiar am nevoie, nu am buzele voluminoase!

| J0B0MAT a răspuns:

Da

| Panamax a răspuns:

Incerci sa corectezi ce a creat Dumnezeu?
O sa-ti dea doua buze ca doi crenvurști si care o sa te doara toata viata.

| Andreeaioan115 explică (pentru Panamax):

Pai nu o sa imi pun mult, si cred ca se va dizolva dupa 6 luni.

| Octavian199 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu e pacat, nu exista 'pacat', dar poti sa iti faci rau tie.

| Mircea08 a răspuns:

Doar cei care au ales sa traiesca potrivit Legii si poruncilor din Vechiul Testament pot pacatui. Crestinii adevarati sunt fara pacat, ei nu pot pacatui deoarece sunt scosi de sub lege, iar unde nu este Lege nu este nici calcare de lege (Pacatul este calcarea de lege)
Daca stii sa citesti ar fi pacat sa nu citesti si Noul Testament (Evanghelia), si sa cauti sa-l intelegi, deoarece daca il stii, atunci vei sti totul ce tine de credinta

| Sindbad a răspuns:

Cred ca totul tine de motivatie. Asa ca raspunde-ti singura la intrebarea: din ce motiv vreau sa-mi pun acid hialuronic? Si ce scop urmaresc? In functie de asta poti sa aflii si singura daca este pacat sau nu.

| Bianncax a răspuns:

Nu
O viata ai, fa ce vrei cu ea si nu te mai abtine de la chestii normale doar din cauza ca niste ipocriti religiosi au venit cu idei d-astea.
Singurele pacate sunt sa omori pe cineva si sa fii rau cu altii. Atat.
Poti sa iti faci cate operatii estetice vrei, atata timp cat esti o persoana credincioasa, nu pacatuiesti.
Bafta

| wpetterssone a răspuns (pentru Bianncax):

Știi cum este o persoană credincioasă?