| blabla12 a întrebat:

Daca m-am masturbat cu o zi inainte de Paste e pacat? sau ma mai spovedeste si impartaseste?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Allrc24 a răspuns:

Da este pacat si inca unul grav.de obicei se mai spovedeste.mergi si spovedeste-te. daca nu poti vb cu preotul sa te spovedeasca dupa paste. oricum nu lasa acest pacat sa se dezvolte in sufletul tau.caci e nociv. daca nu il opresti din timp nu il vei mai putea controla. Roaga-te lui Dumnezeu sa te ierte.

| Allrc24 a răspuns:

Stai tu linistit fiecare va da socoteala pentru faptele sale mai devreme sau mai tarziu.

| Allrc24 a răspuns:

Ia gandeste-te putin daca am dreptate ce vei spune in fata lui Dumnezeu cand te va intreba dc ai facut cutare lucru?

| Allrc24 a răspuns:

Tot de smecher vei simti pedeapsa. tot de smecher ce este diavolul se va chinui vesnic in focul maniei lui Dumnezeu.

| doctorandus a răspuns:

Mai bine nu te impartasesti si iata de ce: daca inainte de tine s-a impartasit unul cu tuberculoza, s-ar putea s-o iei si tu. Sau crezi ca popa a pus cloramina-n vin sau a facut hocus-pocus-preparatus de nu se mai iau bolile?

| dragos9234 a răspuns:

Da e pacat, si din cauza asta vei simti o durere acuta in ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nociv, hmmm :-? putin spus iti dau o conferinta despre pacatu asta ar fi bine sa o asculti

http://www.trilulilu.ro/izestrea/4cff2a769b6e73

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.