| Madalina343 a întrebat:

Dupa spovedanie, Dumnezeu il protejeaza pe pacatos de pacat?

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Omul este protejat oarecum intotdeauna dar daca vrea sa faca acel pacat din nou atunci nimeni nu il opreste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il protejeaza, e la fel de liber sa faca aceleasi lucruri ca si inainte de spovedanie.

| LostInPark a răspuns:

Nu, e la fel de predispus s-o mai comita, poate cu un avant mult mai mare, din moment ce stie ca pacatele se pot spala cu bani.

| milan9 a răspuns (pentru LostInPark):

Nu se spala cu bani. Este chiar pacat sa asociezi aceasta taina cu oferirea vreunui leu... Ai suficient timp in tot restul anului sa oferi daca e sa oferi ceva...

Răspuns utilizator avertizat