| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
M-am jurat ca nu mai bag la aparate, am bagat de 2 ori. Dupa ce m-am jurat nu am mai bagat si nu mai bag ca stiu ca e prostie, am bagat asa ca veneam cu colegii de clasa si ei baga mereu, dar mie mi se pare o prostie doar ca le mai apas asa pe dublaje la misto.Bun deci eu m-am jurat ca nu mai bag, dar ieri m-am pus la misto la un aparat si fara bani in el am apasat asa pe butoane 10 secunde fara sa mearga aparatu, are ceva? Sau daca le mai apas lor pe dublaje?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu baga la aparate, baga banii la biserica

| Steregoi a răspuns:

Si ce vrei acum? Sa pice bani din cer de la Dumnezeu? Aparatele alea nu sunt ca sa castigi tu ci posesorii aparatelor.

| Octavian199 a răspuns:

Si ce cauta aceasta intrebare aici? rolling on the floor

| Alexuţ02 a răspuns:

Sunt o prostie aparatele dacă nu ştii cum să le joci, iar dacă te-ai jurat nu ştiu ce cauţi într-o casă de pariuri, de fapt chiar dacă nu te jurai nu trebuia să mai intri.

| Ionutz2010 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Pai mai bag la bile din cand in cand cate 1 leu.Da atata timp cat nu ma joc la aparate nu mi am incalcat juramantul, nu?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Ionutz2010):

Nu, nu l-ai încălcat

| Mircea08 a răspuns:

Evanghelia spune sa nu juri niciodata - este exclus ca un crestin sa jure
Cei care sunt sub Lege au voie sa jure dar daca nu respecta juramantul pacatuiesc

| BogdantheDreamer a răspuns:

Aparatele de noroc sunt facute pentru venitul propietarului. Jucatorii primesc ce le curge patronilor printre degete. Nu mai juca!

| Steregoi a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Ce mananca jucatorul sunt firimiturile ce cad de la masa bogatului sau proprietarului de pacanele sau de aparate sau vorba ta primeste ce le curge proprietarilor printre degete. rolling on the floor
Tot procesul e gandit ca jucatorul sa ramana cu mai putini bani decat castigati la pacanele adica de fapt jucatorul nu se imbogateste ci saraceste. Jucatorul are doar impresia gresita ca se imbogateste fara sa ia in calcul ca ceea ce pierde sunt banii cheltuiti de el pe distractie la pacanele. Pacanelele sunt jocuri de distractie si nu de castig pentru jucatori. La fel si jocurile de noroc. Proprietarii ofera locuri amenajate si aparate pentru distractie si evident ca in schimbul acestor servicii interesul lor este sa castige si nu sa piarda pentru ca altfel nu ar fi amenajat astfel de locuri si nu ar fi cumparat astfel de aparate. Castigul proprietarilor de aparate este un castig garantat pentru ca altfel nu ar achizitiona astfel de aparate.

Si curgerea printre degete este programata in aparat. rolling on the floor

Degeaba jura ca nu mai joaca cel cu intrebarea daca nu intelege ca pacanelele nu sunt facute ca el sa castige. Jucatorul mai mult pierde decat castiga. Proprietarul mai mult castiga decat pierde. Evident ca proprietarul se imbogateste sau iese in profit in timp ce jucatorul iese cu deficit sau saraceste. Proprietarul e ofertant de serviciu pentru distractie in timp ce jucatorul este un consumator de distractie. Faptul ca jucatorul se enerveaza in timp ce se distreaza si pierde sau cheltuie bani este strict problema lui. Jucatorul se duce sa cheltuie bani la pacanele si nu sa castige. Daca castiga ceva bani e doar pentru a-l incuraja sau doar pentru a-l amagi ca sa piarda sau sa cheltuiasca in continuare mai multi bani pe distractie la pacanele. Banii castigati de jucatori la pacanele sunt doar o momeala pentru jucatori. rolling on the floor