| Sjsnznx123432 a întrebat:

Mai devreme am visat foarte urat. Pai,eu am pisica si ieri am cautat pe net ca pisicile te apara de spiritele rele. Si sincer, mie imi este foarte frica sa vorbesc sau sa citesc de demoni si fantome si spirite. Apoi, m-am pus sa ma culc si am visat ca stateam cu mama in camera mea si discutam de spirite. Becurile erau aprinse,iar pisica a inceput sa miaune dezorientata in spatele meu. Ma intorc si s-a facut intuneric, si vad un demon mic, cu secure,care se uita la mine. Iar eu am început sa plang si sa urlu foarte tare, apoi s-a incheiat visul! Ce vrea sa însemne

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Tot ce vedem si auzim in stare de constienta va ramane in creier; subconstientul le scoate la suprafata atunci cand ajungem intr-o astfel de stare (adica in vis).
De aceea trebuie sa ne ferim de discutii care ni se par rele, si sa nu vorbim despre demoni, fantome si alte lucruri asemanatoare.
In aceeasi masura trebuie sa ne ferim si de filmele de felul acesta, de groaza si orice alte filme asemanatoare.
Nu este de mirare ca tinerii tresar in somn sau au cosmaruri.
De asemenea niciodata nu trebuie sa culcam cu stomacul plin. Pentru ca si aceasta poate fi o cauza a somnului neplacut, a viselor urate. Stomacul este in stransa legatura cu creierul; tinerii si cei nestiutori se mira de lucrul acesta pentru ca ei nu stiu cum functioneza organismul; ei pierd timpul pe internet si nu cunoc fiziologia).
Asadar, tot ce vedem, tot ce auzim, tot ce mancam si bem ne va afecta -fie in bine, fie in rau. Iar daca va fi rau tunci si copii nostri se vor naste cu tulburari emotionale si de comportament. Iar cand ajungem parinti ne miram de problemele copilului ca de ceva ciudat. Dar in viata nimic nu este la intamplare (nici bolile, si nici macar visele): totul are o cauza si un efect.
Noi trebuie sa ne pazim fiinta noastra de orice rau, indiferent de calea prin care raul ar putea sa ne afecteze (vaz, auz, si altele).

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

laughing)))).Foarte amuzant.Scz dar m-a distrat visul tău.
Am un câine de talie mică(mic și spurcat), dacă vrei ți-l dau bonus lângă mâț ca să te apare de demonii de care te temi laughing))
Visele se datorează temerilor conștiente și subconștiente ale omului.De asta ai visat demoni că ți frică de ei. Învinge-ți fricile și vei observa că totul se va schimba în bine pentru tine.

| xerxes1 a răspuns:

Pisica oare ce-o fi visat?

| Mclaren12 a răspuns:

Inseamna ca esti un indoctrinat care are subconstientul infectat de dogme crestine, altceva n-are ce sa insemne. Demonii n-au nicio legatura cu ce v-a bagat religia in cap de la nastere. Ti-e frica sa citesti sa spirite rele? Cu frica ramai, crestinismul sustine frica, nu are remediu pentru frica. Asta si vrea biserica, sa va temeti ca sa fiti mai usor de controlat. Ce ar fi urmat sa zici acum? Ca te-ai duce la un popa sa te spovedeasca? laughing

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Nu inseamna nimic, acele vise nu sunt de Dumnezeu, ci de la Diavol.

| Mihαi a răspuns:

Salut!
Visele sunt de la diavol, nu le lua in seama. Totusi, pentru a te simti mai bine, pot citi rugaciunea asta: https://doxologia.ro/......bura-pe-om
Eu cand visam ceva urat si eram tulburat din pricina visului, citeam rugaciunea pe care ti-am pus-o in linkul de mai sus.
O zi buna! (:

| Andrey818 a răspuns:

Pai demonii stau langa noi tot timpul.cand a cazut lucifer a luat cu el a treia parte din ingeri si Dumnezeu i-a trimis pe pamant.ti-a simtit frica si aia ataca ca rechini, simt o picatura de sange intr-un bazin de inot.cand simt o picatura de frica, vin dupa tine. vrei sa te intaresti? post si rugaciune! o sa arzi pentru ei ca o vapaie, cand citesti psaltirea pe 2 kilometrii pleaca toti demonii, fulgere si traznete iese din gura ta cand citesti psaltirea lui david, dar cand ai incetat cu rugaciune o sa te atace mai violent, eu cand ma rog trazneste mobila dar vor decat sa ma distraga de la rugaciune

| anonimg a răspuns (pentru Andrey818):

Ce inseamna cuvintele pe care le spui? Nu doar minciuna este pacat, ci si exagerarile.

| Andrey818 a răspuns (pentru anonimg):

laughing