| Ionut_Marian_1996_gEKg a întrebat:

Ştie cineva dacă găsesc să cumpăr Biblii de la Mănăstire(ortodoxă)?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu recomand Biblia traducerea Cornilescu.

| anonimg a răspuns:

Și da, și nu. Pentru că biserica ortodoxă nu se omoară să vândă Biblii. Pentru că dacă ortodocșii vor cunoaște adevărul, ei vor părăsi biserica ortodoxă.

| AvalohAlyn a răspuns:

Da,gasesti Biblie la manastire si la Catedrala.Si unele biserici mai mici au Biblii daca au magazin bisericesc.
Insa consider ca Biblia ar trebuie sa fie gratis, ca un DAR si nu platita cu bani, dar in zilele noastre nu mai e asa, din pacate si ar trebui sa o cumperi.
O zi buna!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Toate Bibliile sunt la fel indiferent de unde le cumperi. Eu sunt adventista si folosesc Biblia tradusa de Cornilescu care era ortodox. Editura Viață si Sănătate tipărește aceasta traducere a Bibliei si se vinde prin toate librăriile Sola Scriptură din întreaga tara sau poate fi comandata si pe internet de la Editura Viață si Sănătate, cu plata ramburs.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da, poți găsi.

| Daniel323 a răspuns:

Majoritatea manastirilor au un magazin plin de prostioare sfintite.