| Karu a întrebat:

Salut, știe cineva cum se numește o persoană fără religie? (adică crede în creaționism dar nu crede în religiile de pe Pământ)

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Deist sau panteist.

| Karu explică (pentru doctorandus):

Mersi omule, deismul mi se potrivește happy

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

NE-credincios. Cuvanttul pe care l-am scris l-am inpartit in doua parti pentru intelegere, prima parte este negarea urmatorului cuvant, adica: fara-credinta.

NOname
| NOname a răspuns:

Credincioasă, căci are o credinţă (iraţională), însă ceva mai personală/individuală, faţă restul, care pe lângă credincioşi mai sunt şi religioşi.

| J0B0MAT a răspuns:

Atee

| Dorugar a răspuns:

Tinand cont de faptul ca religiile au la baza credinta, acei oameni nereligiosi se numesc tot atei pentru ca ei nu cred in zei

| AliGab a răspuns:

Deist

| Ben00 a răspuns:

Ateu credincios?

| DumnezeuTatal a răspuns:

Păgân!