| NuiBaiBa a întrebat:

am avut acum ceva timp un vis ciudat deci se facea ca murisem nu stiu cum si ma trezesc in fata a 2 usi o deschid pe una din ele una mai mica si ma trezesc intr-o gradina in care erau pusi pomi fructiferi (in vis nu aveam umbra si nu exista soare) era o masa mare plina cu fructe si multi oameni adunati in jur.Stau eu ce stau acolo nimic interesant si ma hotarasc sa plec.Inainte sa plec cineva in alb m-a oprit si mi-a zis ca daca voi pleca am sante mici sa ma mai intorc dar nu l-am ascultat am plecat si am intrat pe cealalta usa.Era un loc plin cu foc si am vrut sa ma intorc dar nu era poarta. Locul era prin cu creaturi oribile dar cineva tot imbracat in alb mi-a aratat o usa am iesit cat am putut de repede si m-am intors in gradina.Acum era totul schimbat lumea se bucura si petrecea iar tot acelasi tip imbracat in alb mi-a zis ca sunt din putinii care au reusit sa se intoarca. Ce credeti ca ar insemna?

10 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Interesant. Cum era livada cu pomi si nu era soare? Erau nori, sau de unde era lumina?

| danay72 a răspuns:

Este doar un vis, iar azi Dumnezeu nu ne mai vorbeste prin vise, ci doar prin Biblie.

| sublime89 a răspuns:

Nu ai absolut niciun motiv sa pui o intrebare despre vise la categoria religie. Nu exista nicio legatura intre cele doua.

| Miauti a răspuns:

Totul indica o alegere. Din cate stiu usa simbolizeaza corpul, in alta cazuri simbolizeaza o vizita sau o situatie. Dint punctul de vedere cred ca ai avut o alegere in realitate, care te a marcat. Persoana in alb este ghidul sau mai bine subconstientul. Puteai sa simplu sa l intrebi de ce erai acolo.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Cel mai probabil te-ai întâlnit cu astfel de informaţii (fie cineva ţi-a spus, fie ai citit sau vizionsat ceva pe acest subiect) care, dându-ţi seama sau nu, te-ar fi putut marca emoţional. Apoi în somn subconştientul tău le-a scos la iveală prezentându-ţi un "filmuleţ" ai cărui regizor e chiar mintea ta happy

Cele bune!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Azi visurile, nu mai reprezinta o modalitate de comunicare a divinului cu omul. S-a terminat acest canal, odata cu moartea apostolilor si terminarea scrierii Bibliei. Vedem ca visele sunt si pozitive si negative, nu suntem indemnati de Biblie sa le dam importanta, ca ne duc nicaieri. Studiaza Biblia, si ve-i gasi adevarul. Daca vrei acceseaza situl www jw. org/ro, si cauta ca argument subiectul,, vise'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu bagai detaliile cu umbra si soarele te-as fi crezut cam 10%.
Mai incearca.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Toate visele au fundamente logice la baza. Dupa ce m-am mutat, 2 ani mai tarziu, cam asa, visam locul unde stateam inainte de plecare.Pe care nu voiam sa il parasesc.Si la intervale de 6 luni, de vreo 3 ori,cam asa,am visat acel loc,acelasi loc, doar ca blocul in care stateam mereu era distrus, ca in filme horor.Ce poate insemna asta? Ca mi-e dor de locul acela.Dar ca fostul bloca era distrus tare, nu prea stiu.In primul rand, noi oamenii avem multe calitati.Dar cum suntem invatati de mici : "Nu insemni nimic!"; " Uite ce prost e ala!"; "Las-o balta!"; "Nu ajungi nicaieri!"; "Esti obligat sa ne asculti!"; "N-ai dreptul sa ni te opui!" s.a., uitam cine suntem de fapt. Uitam puterea pe care o detinem.Starile de euforie si lucrurile pe care le putem crea.Suntem invatati sa credem ca suntem o materie care va intra in putrefactie, un element neinsignifiant al societatii, si ca fara noi, n-ar fi nici o diferenta.Nici eu nu stiu prea bine care e acea putere, dar totul comunica.Nu asculta ateii, nici crestinii prosti.Inteligenta nu apare din nimic, bine? Uita-te-n jur, intra in euforia care este imposibila de descris in cuvinte.In tine se afla ce nu se afla in altii.Numai tu stii minunea.Asa ca nu are rost sa iti descriu starile mentale pe care le aveam.Visul tau, sigur ca are influente.Visul tau, poate insemna ceva.Visul tau, poate este un mesaj.Zic poate.Dar in cazul existentei lui Dumnezeu nu exista SIGUR.Asa ca reflecteaza.

| Dumniezău a răspuns:

E doar un vis ma...nu inseamna absolut nimic.

| zaratu a răspuns:

Eu stiam ca daca visezi ca ai murit, ti-a murit moartea si este foarte bine ca o sa traiesti mult timp