| coolboy1999 a întrebat:

Am o mica intrebare. Am 13 ani si am practicat impreuna cu un prieten wicca.Acum ni se intampla lucri ciudate.De exemplu:luminile se sting si se aprind, auzim voci ciudate, seara cand maergem pe afar sa mai vorbim ne trezim dintr-o data cu taieturi pe mana si cu sange, sau cateodata unul dintre noi se poarta ciudat si nu isi aminteste(posedati?). Neati putea spune ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| TheSundărSitaara a răspuns:

Bine punctat, Paulla, bravo!winking

Coolboy1999, pân' şi soră-mea care-i mai mică ştie să scrie mai bine româneşte decât tine, nemailuând în calcul faptul c-ai o imaginaţie foarte bogată! Bravo ţie, dar cu chestii de genu' nu glumi, că poate, cine ştie... CHIAR ţi se va-ntâmpla, poate ceva mai rău sau poate nu. :p

21 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Vezi că ți se arde becul, schimbă-l!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cuvantul,,Paranoia'' iti spune ceva?
Ai vreo dovada ca toate astea sau intamplat?

| Paulla a răspuns:

Puneţi mână pe o carte de gramatică.

| TheSundărSitaara a răspuns (pentru Paulla):

Bine punctat, Paulla, bravo!winking

Coolboy1999, pân' şi soră-mea care-i mai mică ştie să scrie mai bine româneşte decât tine, nemailuând în calcul faptul c-ai o imaginaţie foarte bogată! Bravo ţie, dar cu chestii de genu' nu glumi, că poate, cine ştie... CHIAR ţi se va-ntâmpla, poate ceva mai rău sau poate nu. :p

| mihaibrasov a răspuns:

Asa pot sa scriu si eu multe si frumoase tinere... Te-ai uitat prea mult la Discovery- A haunting. Ceva dovezi cu niste poze cu taieturile tale ne aduci?

| Bunicul62 a răspuns:

A) Se face post o săptămână + Spovedanie generală + Împărtăşanie.
La Spovedania generală se spun păcatele începând de la 7 ani şi până la zi.
b) Post negru vinerea, până la ora 24. Postul negru trebuie sa fie
însoţit de milostenie - dai la 3 săraci câte un ban sau mâncare.
c) Zilnic iei o bucăţică de Anafură + un păhărel mic cu Agheasmă (3)înghiţituri) + faci 40 mătănii. Prin casă stropeşti cu Agheasmă şi afumi cu tămâie. Tămâia o dai ca să stea în altar la o Sf. Liturghie ca să se Sfinţească. Poate că nu au fost sfinte toate mâinile prin care a trecut daca este luata din piata. până să ajungă la tine ca să o cumperi.
d) Rugăciuni :
În timpul zilei, zici: rugăciuni zilnic + Tatăl nostru cât mai des +
rugăciuni de cerere: Doamne, iartă-mă de păcate, Doamne vindecă-mă.
Seara după ora 22: rugăciuni zilnic + Ac. Mântuitorului + 9 lumânări aprinse. După fiecare rugăciuni sau icos zici şi rugăciuni de cerere : Dezleagă, Doamne, toate vrăjile, toate blestemele cu care m-au legat vrăjmaşii ştiuţi şi neştiuţi, dezleagă-le şi întru nimica să se prefacă.
Ceartă duhurile necurate, pe pustiu să se ducă şi la mine să nu se mai întoarcă, iar pe mine, robul Tău (N), vindecă-mă. Sau zici: Doamne, arată-mi pe cei care-mi fac vrăji, ca să mă pot feri de ei.
Cine nu are Acatistier va spune în locul Acatistului de 9 ori Tatăl
nostru + 40 mătănii + rugăciuni de cerere.
e) Nu lipsi de la Sf. Liturghie (în întregime) în toate sărbătorile

| Necrophagist a răspuns (pentru Bunicul62):

De unde e asta daca nu te superi...

| Bunicul62 a răspuns (pentru Necrophagist):

Arhimandritul Ilarion Argatu

| Necrophagist a răspuns (pentru Bunicul62):

Multumesc,nu e totusi ciudat ceva atat de complex si fara binecuvantare pentru 2 adolescenti de 13 ani plini de arhetipuri?

| Bunicul62 a răspuns (pentru Necrophagist):

Pentru Tatal Nostru +Spovedanie+impartasit=binecuvintare? Post 1 saptamana=binecuvintare? La posturile de peste an iau binecuvintare=? dar mierc si vinerea? cind nu este praznic sau dez?

| Necrophagist a răspuns (pentru Bunicul62):

Nu sunt crestin dar bineinteles ca se face cu binecuvantare de la duhovnic,chiar si orice fel de post, daca iti tratezi imaginatia fireasca si adolescentina cu rugaciuni contra unor entitati atunci o iei pe campii.Mai intai sa iti tratezi singur temerile, cel mult la psiholog iar daca acesta e depasit, apoi la duhovnic si toate practicile religioase la sfatul sau.

| Alișa00000000000 a răspuns:

Eu as zice ca ar trebui sa va duce.ti la preot sa va citeasca ceva.e posibil sa l fi chemat pe...:_ss

| sorinL1 a răspuns:

AI 13 ani si prea multa imaginatie.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Cazati-va la hotelul "Spitalu` 9".

| Millanteria a răspuns:

Bună.
Pentru binele tuturor, puneti mana pe o gramatica!
Nu e de glumit cu asa ceva.

De acord cu TheSundărSitaara. Poate chiar vi se va intampla asta daca glumiti. Papuşel, ai 13 ani abia. Deschide-ti ochii.
Pa, pa!

| EvilThoughts a răspuns:

Mergety laa un preot si povestiti-i ce se intampla.sigur va poate ajuta.bafta si aveti grija ce facety de acum inainte

| ciresik80 a răspuns:

Mergeti la preot spune-ti ec ati facut, el va va citi si nu mai faceti asa ceva ca nu se glumeste cu asta.

| Owakey a răspuns:

Bună!

Duceţi-vă la preot.

Baftă!

| Ichigo a răspuns:

Mergeti la Discovery Channel la sectiunea Haunted parca, faceti si show si scapati gratis de problema, cred...

| mada_4477 a răspuns:

Mergeti la preot,dar mai intai de toate credinta voi nu cred ca aveti, nu stiu ce sa spun, in primul rand trebuie sa aveti incredere in Dumnezeu.si sa il invingeti pe cel rau pentru ca este foarte puternic.rugati-va Lui si Iubiti-L mai mult decat orice(pe Dumnezeu). Dumnezeu sa fie cu voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.nu mai mintiti. lasati prostiile.

| izzasix a răspuns:

Nu va mai uitati la desene. bafta laughing