| erabianleonard a întrebat:

Astazi la Biserica am zis sa ma uit pe la icoane carticele si bratari, etc. Am vazut 2 cruci care sus avea o Piramida si un Ochi in mijloc, de ceva timp actualizez informatii despre membrii Iluminati, am intrebat-o pe doamna : Ce semnifica Piramida si Ochiul? Ea : nu este piramida este un triunghi ele doua semnifica sfanta treime. M.am indepartat, tot ma uitam la cruci ea se uita la mine stiind ca cele 2 cruci sunt illuminati. Am intrebato dupa 10 min : Aceste cruci sunt lluminati? Ea: Nu dar incepea sa se balbaie si am plecat dupa acasa, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Vai, ce mai facut sa radrolling on the floor)).

| dragos9234 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Fi%C8%99ier:3enighed.svg
Uite reprezentare sfintei treimi.

| dracu14 a răspuns:

Momentul in care realizezi ca biserica e o forma de manipulare...ce trist...

| Trynda a răspuns:

Aia sunt masoni, cu Illuminati-ul lor. Sunt niste nebuni dupa parerea mea. happy

| 3xfemeie a răspuns:

Alt priceputeanu. big grin

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Oh.
Trebuie sa intelegi, ca acest semn a fost prima oara folosit de crestini, si dupa vreo 1500 de ani a fost folosit si de alte societati.

Piramida inseamna Sfanta Treime, deoarece are 3 laturi egale, ca si Persoanele Sfintei Treimi, iar acel ochi inseamna Atotviziunea lui Dumnezeu, din care rezulta Autotstiinta lui.

Nu trebuie sa ne tulbure credinta aceste chestii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Prostii,piramidele sunt mult mai vechi ca crestinismul.Se vede ca crestinismul nu are nimic original. hail Satan!

Răspuns utilizator avertizat
| PărinteleCleopache a răspuns:

Ochiul respectiv era cumva maro?
Doamne ajuta!