| prisonmike123 a întrebat:

Salut, TPU! Azi noapte pe la 2-3 dimineata, nu stiu sigur ora, am cerut persoanei cu care dormeam o carticica numita "Paraclisele Maicii Domnului" in timp ce dormeam, eu nestiind de acea carticica. N-am visat nimic azi noapte si nici nu-mi aduc aminte sa fi cerut cartea respectiva. Stiti cumva care ar fi motivul pentru care am cerut fix acea carticica in somn? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| prisonmike123 explică (pentru aditimus):

Ideea e ca eu nu visasem nimic în seara respectiva, doar am cerut acea carticica în somn. Dacă era sa am un vis, îmi aduceam aminte câte ceva din el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai întâmplă să vorbești în timp ce dormi, este ceva inconstient. Însă chiar și asa, minunile exista și se pot intampla. Poate fi rezultatul rugăciunilor sau pur și simplu faptul ca te-ai gândit la Dumnezeu și ti-a trimis un semn. Vorbește și cu un preot, daca doresti bineinteles, despre aceasta experienta și cere-i părerea despre aceasta întâmplare!

| slayer09 a răspuns:

E posibil ca in sufletul tau sa se dea o oarecare batalie despre existenta lui Dumnezeu. Eu zic sa citesti paraclisul Maicii Domnului si cred ca vei intelege despre ce e vorba.

| Robert2526 a răspuns:

Nu stiu care ar fi motivul, dar poti incerca sa intrebi un medic psihiatru

| Mariushgv a răspuns:

Ar trebui sa faci paraclisul