| Duckey a întrebat:

De curand a murit bunica si acum imi este foarte frica mai ales sa ma duc in camera in care a murit si in camera unde a stat, si cand sunt singur in casa. Cum sa scap de aceasta teama?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

A vazut ozeneuri băi, nu te juca cu mintea cuiva cand frica il domina, de ce faci pe grozavul din prostie sau nestiinta?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa iti pui credinta in Dumnezeu si sa crezi ca El este cu tine.Nu iti poti dezvolta curajul daca nu treci printr-un pericol.Nu-ti poti cultiva perseverenta daca nu intampini obstacole pe cale.Nu vei invata sa fii slujitor daca nu exista cineva caruia sa ii slujesti.Nu ai manifesta niciodata compasiune daca nu ar fi nimeni in suferinta sau in nevoie.

| Hombre a răspuns:

Asta e consecinta indoctrinari copiilor de mici cu draci, ele, moroi, cristoi, armaghedoane si tot felul de rahaturi sfinte.
Nu are de ce sa-ti fie frica, daca bunica te-a iubit si tu la fel, ce motiv ai sa-ti fie teama?

| Inferno a răspuns:

Gandeste logic, ce poti sa patesti daca te duci acolo?
In cel mai rau caz poti sa mori in chinuri groaznice, dar avand in vedere faptul ca oricum o sa mori, ce mai conteaza.

| Toluk19 a răspuns:

Bunica ta a vazut ceva in clipa mortii?

| Hombre a răspuns (pentru Toluk19):

A vazut ozeneuri băi, nu te juca cu mintea cuiva cand frica il domina, de ce faci pe grozavul din prostie sau nestiinta?

| vitbsk a răspuns:

Te duci în camera aia şi te rogi.

| Morrigan a răspuns:

Iti faci putin curaj, te duci in camera aia si vezi ca nu e nimic thinking daca nu reusesti singur, i-ati ceva care iti asigura psihic protectie (adica sa crez cu adevarat ca te protezeaja) dar in orice caz nu ai de ce sa te temi thinking

mai exact de ce te temi sa te duci in acele camere?

| Sahashi a răspuns:

O sa trebuiasca sa te obisnuiesti cu ideea si eu zic ca asa ii la inceput si teama ti-o provoci singur.