| Deryasli a întrebat:

Stiti o minune facuta de sfintele moaste?

Răspuns Câştigător
| pacatosulBogdan a răspuns:

Citeste in Biblie! Moastele Sfantului Prooroc Elisei au inviat un mort.

IV Regi 13:21 "Dar iata, odata, cand ingropau un mort, s-a intamplat ca cei ce-l ingropau sa vada una din aceste cete si, speriindu-se, au aruncat mortul in mormantul lui Elisei. Cazand acela, s-a atins de oasele lui Elisei si a inviat si s-a sculat pe picioarele sale."

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mercedesul lui Dani

| mentholinks a răspuns:

Cum sa fie sfinte niste parti partial putrezite din corpurile unor oameni?

| SporeBox a răspuns (pentru mentholinks):

Gandeste-te ca acele "parti partial putrezite" sunt de zeci, chiar sute de ani in biserici, un corp de om normal ar fi putrezit de mult.

| mentholinks a răspuns (pentru SporeBox):

Exista si parti de fosile de zeci de mii de ani. N-ai decat sa pupi ce vrei tu.

| SporeBox a răspuns (pentru mentholinks):

Te referi la cele de dinozauri? Acelea despre care se zice ca sunt falsificate? Oricum daca nu vrei sa crezi nu o sa crezi oricat ti-as explica.

| mentholinks a răspuns (pentru SporeBox):

Nu ma intereseaza parerea ta despre nu stiu ce ramasite umane sfinte. Nu te mai baga in seama.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Care moaste? Alea de le-au pupat babele la Iasi la Paraschiva?

| SporeBox a răspuns:

Moastele Sfintei Parascheva. Nu intru acum in detalii sa iti spun istoria lor dar iti spun minunea. Ele erau intr-o biserica, care a ars de Craciun din cauza unei lumanari uita-ta aprinsa si toata lumea era inebunita ca au ars Moastele, chiar si acel compartiment de aur in care erau puse se topise dar Moastele au ramas intacte, chiar si hainele nu aveau locusor atins de foc.