| Florentin-Catalin_Dinu_1991 a întrebat:

Vreau niste pareri sincere? Sunt clasa a 8a...Să dau la seminarul teologic sau la un profil de biologie-chimie?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Alege un profil care sa îți fie util în viață. Dacă ești preocupat sa înțelegi Biblia, poți sa o studiezi și personal.

| Clorox a răspuns:

La ce vrei, daca vrei bani fara munca mult sa stii ca faci multi cu teologia!

| xerxes1 a răspuns:

Teologia daca vrei sa traiesti in minciuna.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns (pentru KKarl):

Clericii chiar nu ma deranjeaza daca mint sau nu.Sunt oameni in primul rand.
Doctrina si traditia sunt pline de minciuni.
YHWH nu a fosr dumnezeunici pe departe.
IIsus era bogat nu sarac.
Aspira la tronul Iudeii si a incercat sa-l preia cu forta armelor.
I-a mers rau si a fost prins.
Sunt baliverne ca a murit pe cruce si ca ar fi inviat.
A mai trait inca 30 de ani.

| Nilsson a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la ce meserie ti-ar placea sa faci. La teologie, optiunile sunt limitate, dar la biologie-chimie ai mai multe variante de ales.
Oricum, medicina va fi intotdeauna un domeniu cautat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te atrage.
Dar daca vrei sa dai la teologie, imi pare rau de tine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ivy86 a răspuns:

Tu la ce ai vrea, ce te atrage? Trebuie sa iti placa ceea ce faci.
Contează ce așteptări ai de la viata. Dacă dai la teologie poți fi maxim profesor sau preot.
Daca urmezi biologie-chimie ai mai multe perspective.

| Riker a răspuns:

Bio-chimie, spre deosebire de religie este mai folositoare.