| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma casatoresc cu o femeie araboaica de religie musulmana, problema e ca eu sunt roman.Este adevarat ca femeile musulmane nu au voie sa se marite decat cu barbati de aceeasi religie.In schimb barbatii musulmani au voie sa se casatoreasca cu femei de orice religie.Inca un lucru. Femeile musulmane au voie sa se marite doar o data in viata? Multumesc

1 răspuns:
| Crisk a răspuns:

Daca soțul a murit sau cv de genul poate sa se căsătorească cu altcineva. Si depinde de regulile lor. Poate că se poate căsători cu un om din alta religie. Dc nu o întrebi pe ea?