| Paracetamol0lol a întrebat:

Salutare tovarășilor! Vreau să spun că de când m-am mutata în București, am întâlnit un dealer, care tot îmi dă marfă ieftină, iar eu cred că vrea să ajung dependent și să fiu clientul lui fidel, dar am început să strâng marfa pe care el mi-o dă și să consum din ea o dată la două săptămâni ca să am cu ce mă sparge de crăciun, revelion și paște. Ce părere aveți, procedez corect?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu. și dacă consumi ocazional poți ajunge. dependent. Ai fi mai înțelept dacă le_ai arunca și nu ai mai consuma deloc.

| Paracetamol0lol explică (pentru ania):

Am dat bani pe ele, cum să le arunc?

| ania a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Și alții au dat bani pe pistolul cu care voiau sa se sinucidă.

| carevaescu a răspuns:

Corect ar fi să nu consumi deloc, dar nu cred că vrei să auzi asta.

Făcând abstracție de produsul vândut, în economie este normal ca vânzătorul să facă pași să își garanteze vânzarea mărfii, iar cumpărătorul la rândul lui să facă pași să își garanteze buna gestionare a banilor și a bunurilor.

una din strategiile implementate pentru asigurarea vânzării este încurajarea dependenței (atât în piața drogurilor cât și în alte piețe). De fapt ți ai dat și tu seama.

Dacă ție ți se pare că gestionezi bine, atunci ți ai îndeplinit un scop natural.

Deși vânzătorii își doresc clienți loiali și recurenți, clientul nu are nicio obligație față de vânzător.

Încă o dată, deși nu cred că vrei să auzi asta, procedura corectă ar fi să nu mai consumi droguri. Multă sănătate.

| KovacsB a răspuns:

Te cam plictisesti si nu stii ce intrebari anoste sa mai pui?

| Paracetamol0lol explică (pentru KovacsB):

Te cam plictisești și nu știi la cine să răspunzi cu răspunsuri anoste?

| Anonim027 a răspuns:

Teme-te de Dumnezeu si fa binele

| Paracetamol0lol explică (pentru Anonim027):

Acum mănânc mici cu niște cartofi prăjiți

| FărăDumnezuNimicAsiFi a răspuns:

Când ieși de pe drumul drept si bun ajungi rău atâta pot spune. Și un singer că-mi pare rău că ajungeți pe asa drumui nu-i bine.

| Paracetamol0lol explică (pentru FărăDumnezuNimicAsiFi):

Drumul spre casa mea e cam șerpuit