| AlexanderB a întrebat:

happy

Știți cumva, dacă în Biblie se amintește despre dinozauri?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Zice ceva de un animal cu solzi ce traieste in mare numit Leviatan.

| Inferno a răspuns (pentru suffarstar):

Un alt animal cu solzi e si Hidra din mitologia greaca, alaturi de alte 30.000 de reptile uriase legendare din sute de culturi diferite "asemanatoare" cu dinozaurii. Toti stiau de dinozauri, iar o rasa de rate extraterestre au musamalizat totul. Interesant, ba nu, stai, just stupid...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Sa iti reamintesc ca nu eu te-am intrebat? De ce mi-ai dat reply? Nu mai face aici pe desteptu' ca nu am nevoie de predicile tale.Nu ma intereseaza de toate hidrele si prostiile tale.Raspunde strict la intrebarea celui care a adresat-o si pe mine scuteste-ma! Nu am chef de tine, mai ales acum.

| suffarstar a răspuns (pentru Inferno):

Hei,eu i-am raspuns omului la intrebare, nu am spus nici ca e adevarat nici, ca e fals.

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Da,stim. Si nu, nu se amninteste.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://i.imgur.com/5b0oc9o.jpg

În Biblie se vorbeşte despre orice...mai puţin despre ceea ce este real.

| danay72 a răspuns:

Nu,in Biblie nu se mentioneaza despre dinozauri.

| CinevaNou a răspuns:

Da, contine chiar si ilustratii http://wp.production.patheos.com/......nosaur.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai siu exact unde, dar se aminteste, dar nu li se zice dinozauri.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda,le zice balauri cu 200 de capete, mda... Nu stiu cati dinozauri ai vazut tu (fosile), dar in general dinozaurii au unul singur.
Tot un balaur cu foarte multe capete e si Hidra din mitologia greaca. Cum? Deci si grecii stiau de existenta dinozaurilor? Interesant... Ba nu, doar stupid.

| AlexanderB explică:

Dar în Coran?

| Inferno a răspuns (pentru AlexanderB):

Nu,nici in Coran nu se aminteste.