| RAY a întrebat:

Satanisti sunt pe aici?

tocmai am aflat ca stapanul vostru a fost gasit vinovat intr-un proces ceresc de acum 2018 de ani si ca a pierdut procesul si nu mai are drept la a avea inca unul, ce parere aveti e corect asa ceva?

http://www.caleacrestina.ro/......-lui-satan
„Acum este o judecată a lumii aceasta; acum conducătorul lumii aceasta va fi aruncat afară." (conducător: în greacă: arhon = suveran; stăpânitor).

Iar în Ioan 14:30 SCC, se precizează: „Nu voi mai vorbi multe cu voi; pentru că vine conducătorul lumii. Dar în Mine nu are nimic"

Iar la Ioan 16:7-11 SCC, se mai spune: „Dar Eu vă zic adevărul: Vă este de folos ca Eu să Mă duc; pentru că, dacă nu am să Mă duc, Mângăietorul nicidecum nu are să vină la voi; însă dacă am să mă duc, Îl voi trimite la voi. Şi venind Acela va dovedi lumea despre păcat, şi despre dreptate, şi despre judecată. Despre păcat: Pentru că ei nu cred în Mine. Despre dreptate: Pentru că Eu merg la Tatăl Meu, şi nu Mă mai vedeţi. Despre judecată: Pentru că conducătorul lumii aceasta a fost judecat."

13 răspunsuri:
| RAY explică:

Daca nu sunteti satanisti nu raspundeti.

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

RAY baiatule esti mai mare de cat mine cu 8 ani dar esti prost rau baiatule. Satanistii se vor trezi la realitate atunci cand va fi prea tarziu pentru ei https://www.youtube.com/watch?v=Lm_GPkOfVKI

| doctorandus a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Din punct de vedere obiectiv, satanismul si crestinismul sunt la fel de adevarate (sunt credinta, nu cunoastere obiectiva).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru doctorandus):

Aici nu te contrazic.

| AwGenetix a răspuns:

De ce neaparat trebuie sa va inchinati cuiva. fie dumnezeu fie diavol. voi nu puteti functiona decat ca si sclavi?

Răspuns utilizator avertizat
| mark2018 a răspuns:

Esti prea curios.
Poate ar fi cazul sa te gandesti la tine, sa faci ceva util cu viata ta in loc sa postezi intrebari inutile de dragul de a face conversatie.

| RAY explică (pentru mark2018):

Intrebarea e pentru satanisti nu e de a purta o conversatie

| DomnulMacaroana a răspuns:

E ca si cum ai zice ca zeii greci nu exista pentru ca dupa scriptura altei religii ei nu exista laughing

| Rares2019 a răspuns:

Parca erai ateu.
Ce rost are intrebarea asta?

| RAY explică (pentru Rares2019):

Esti satanist?