| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot gandesc la apocalipsa, sfarsitul lumii si celelalte baliverne scornite ca sa panicheze lumea, sa o luam de la cap, daca vine sfarsitul lumii si ai sa fi judecat, ca asa se zice, vine judecata te apoi si da dracii'n curu taulaughing banuiesc, ca la orice judecata, ca iti trebuiesc acte, nu? De unde si pana unde stie sfintia sa procurorul ceresc, pentru ca el e ala mai cu coarne de se baga in treburile altora( ca si unii experti de pe TPU) daca nu ai actul de identitate asupra ta? nu'nteleeeeg thinking

30 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu cunoaste inima si stie daca o persoana e sincera sau nu.Ieremia17:10

| Mădă0611 a răspuns:

Are copie dupa certificatul de nastere laughing, chestia interesanta e ca de fapt constiinta iti e judecata, asa ca daca esti bolnav psihic si faci ceva rau fara sa te mustre constiinta, te-ai scos smug, de aceea carnivorii merg in rai (e un lucru rau sa omori), popii catolici pedofili la fel, s.a.m.d.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Sa mai zicem noi ca ala care a scris biblia nu s-a gandit si la cei "glumeti" laughing feiciti cei saraci cu duhul, de parca pe-acolo nu se vad certificate de revolutionar sau diliuwinking

| Oana92 a răspuns:

Ahhh...asta e cu adevarat o problema existentiala!rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Da cum sa nu mai, stau mereu si ma intreb daca si pe acolo se respecta regulile la fel cum le respecta adminii TPU?

| martzian a răspuns:

Genul asta de postare se numeste trolling si nu merita un raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru martzian):

Genul asta de raspuns se numeste bagare in seama, te-ai prins?

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru martzian):

Bun hai sa zic mai scurt eu sunt dumnezeu ca voi suntem infinit si nu avem stapan noi suntem dumnezei si nu trolez nu mi-e frica de cacatul vostru de rege al religilor nici macar nu al bag in seama nici de ingeri nici ce de el. Poate lui ai frica de mine.

| martzian a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca nu ai observat, dar nu vorbeam cu tine. Era o informatie pentru altii. Tu esti un troll care se baga singur in seama! happy

| anonim_4396 explică (pentru Dimaondraxworld):

Bine punctat thumbs up ai grija ca omul se da mare psiholog, adica manipulatorwinking un ardelean fugit de pe pamanturile natale sa faca scoala de smecheri la Bucuresti tongue

| martzian a răspuns (pentru Dimaondraxworld):

Rexworld, cand nu ai nimic de spus, de ce trebuie sa folosesti si cuvinte? happy

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu cati ani poti sa ai te crezi cel mai smecher da numa la calulator asa fac toti copii ca tine! Eu sunt dumnezeu si nu mi-e frica nici de tine nici de dumnzeul vostru al religilor voastre manipulatilor.Eu am iesit din Matrix

| martzian a răspuns (pentru Dimaondraxworld):

PS: Imi pare rau sa o spun, dar te dai de gol. Tu si cu autorul postarii de fata sunteti aceeasi persoana. Iar eu nu am spus nimic de religie, nu te-am facut pe tine troll. Acum stiu ca esti troll, pentru ca a raspuns, din greseala, de pe contul de rezerva. Prin urmare voi raporta la admin sa verifice daca am dreptate. happy

| martzian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca ai accesat site-ul meu. Te mai astept si alta data! happy

| martzian a răspuns (pentru martzian):

PS: Ti-am dat ignore, ca sa iti ofer bucuria de a vorbi singur, inainte de a invata sa-i respecti pe cei cu mult mai multi ani si cu mai multe carte decat ai tu.

| Dandanache a răspuns (pentru martzian):

Cuvinte? Esti indulgent. Asta e cacografie.

| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

Nu vezi ca isi trimite mesaje singur? laughing se iubeste de nu mai poate laughing

| Kalla a răspuns:

Esti o fiinta ce nu merita sa traiasca.Nici troll nu stii sa faci.
Eu chiar voiam sa-ti explic cum vine apocalipsa dar cand am vazut ca era la pamflet doar ca sa iti bati joc am schimbat idea.Esti jalnic.

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Te rof sa-mi plangi de mila, apocalipsa nu exista, iar sfarsitul lumii pe pamant nu este decat trecerea in nefiinta a fiecarui om cand... ori si-o face cu mana lui ori din cauza termenului de garantie... de batranete. apreciez gestul ca m-ai baga in seama si nu-mi ramane decat sa-ti dau un kiss, nu mai fi asa colerica in raspunsuri si intelege ca am si eu sufletel si simt cand cineva imi vrea raul

| BogdanVasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitari! Ti-ai raspuns singur la intrebare, acum ai putea sa-ti dai tie funda si sa inchizi subiectul. Cu limbajul asta nu prea ai ce cauta aici. Desi nici Kalla nu e destul de treaz, posteaza chestii tampite in categorie, tu mi te pari doar un frustrat de 10 ani.

"nu mai fi asa colerica in raspunsuri"
Tu vorbesti? Aproape ca ai ajuns la injuraturi si jigniri doar pentru ca niste oameni mai maturi ca tine ti-au cam dat peste nas.

| anonim_4396 explică (pentru BogdanVasc):

Bine mai Satana cel cu mai multe conturi laughing

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Kalla):

Lasa ca sa traiasca si astia. Altfel cum am deosebi binele de rau? Ar fi o mare plictiseala.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Cat astia baga un anunt despre apocalipsa si lumea se panicheaza, altii mai dau o bomba experimentala in Pacific, mai testeaza un avion super secret...zic si eu.

| anonim_4396 explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Mananca si ei o paine

| RuxandraBianca a răspuns:

Ce-ai spune sa te gandesti in continuare? dar de data asta nu mai scrie.

| anonim_4396 explică (pentru RuxandraBianca):

Ca bine ai scris kiss

| HDeNiSaR a răspuns (pentru RuxandraBianca):

laughing vezi că ceri prea mult!

| Dimaondraxworld a răspuns:

Nu in primul rand schimbarea sa intampla in interiorul nostru cati vor fi cu religiosi si cati vor crede in puterea lor de divinitate de dumnezeu.Pentru ca nu noi suntem fii lui ci noi suntem dumenezeu iar dumnezeu este tot.Deci cand va fi si schimbarea transforamari a planetei atunci nu e sfarsitul lumi apocalipsa nu e ceva rau dar nu se stie cand se intampla dar sunt multe transforamri energetice in lume.Tu trebuie sa afli cine esti de ce ai venit.Si sa afli adevarul despre unviersuri si dimensiuni.Si nu vine nici o judeacata noi nu suntem judecati o sa vina extraterestri degizati in enditati de lumina si in extraterstri cu tecnologie supra avansata ei ne vor lua pe uni credinciosi in religie iar ceilalati vor merge mai departe in experienta vom merge impreuna cu mama pamant adica mama noastra care este pamantul ea ne hraneste ne da aer apa tot ce ne trebuie ea ne iubeste neconditionat.Este greu de inteles dar adevarul intotdeauna va fi greu de ce crezi ca ar trebui sa fie usor.In experienta noastra sunt multe capcane ca religia si altele pentru nu a trece repede in a 5 dimensiune noi suntem i a treia iar religiosi merg in a 4 unde sunt o gramada de galaxi si multe altele.In a 5 dimnesiune este energia inimi din care facem toti parte acolo este adevaratul "rai" ziz de religie unde zic ei ca trebuie sa alegi ca mergi in iad sau rai e o minciuna totala tu esti unic tu ai universul tau.Iar pacatul nu exista este o alta minciuna bagata in capul oamenilor de ce crezi ca ar fi asa usor sa stii adevarul suprem.Lumea crede ca e usor sa stii adevarul ca biserica zice tot dar ei spun mici adevaruri iar nimeni nu vrea sa afle adevarul mare.PS:am scris foarte mult si m-am chinuit sa scriu asa ca te rog citeste tot ca sa te lamuresti si nu judeca asta cu capul ci cu inima aduti aminte cine esti bro.Eu nu vreau sa te innebunesc cu tampeni vreau sa te readuc aminte ca am uitat ce suntem noi de fapt big grin.

| Dimaondraxworld a răspuns (pentru Dimaondraxworld):

Si scuze pentru greseli am scris mult si nu m-am verificat dar intelegi ideea sunt sigur ca la momentul potrivit ati vei readuce aminte din experientele tale.

| Dimaondraxworld a răspuns:

Bai eu mi-am spus punctul de vedere asa smit eu adevarul nu trolez dar daca voi sunteti in matrix si sunteti manipulati puteti sa ma ignorati.