| anonim_4396 a întrebat:

Se poate omite din start Dumnezeu ca persoana? Tu ca om poti exista intr-un spatiu din Univers,numit Pamint,dar o alta persoana,nu? Tu ca om poti da viata,altcineva nu? Tu ca om poti crea aproape orice doresti, altcineva nu? Ce facea Dumnezeu inainte de a incepe sa creeze?

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

E amuzant cum o fiinta atat de mica fata de Dumnezeu vrea sa il inteleaga. Ideile si modul de a gandi oamenii le-au inventat. Asta nu da nicio garantie ca cu acea logica Il poti intelege pe Dumnezeu. Va agitati atata asupra lucrurilor neesentiale.
Inca nu incetez sa ma minunez de preocuparile voastre,,,

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Pai tocmai de la raspunsurile la astfel de intrebari incepe haosul sau ordinea in lume. Nu puteti spune ca sunt fara sens sau neesentiale. De la astfel de intrebari apar virusii informationali fie ca sunt bagati in seama fie ignorati, acesti virusi informationali lucreaza din greu fara incetare. rolling on the floor

| Speed99 a răspuns:

Oare cand se va trezii turma asta de oi la realitate... nici nu mai are rost sa spun argumente de ce religia este cea mai distructiva arma pe care omenirea a creat-o vreodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Mada1920 a răspuns:

Sunt intrebari la care nimeni nu are raspuns. Singura certitudine este ca vom putea afla dupa ce murim sau poate nici atunci.

| TonyGTO a răspuns:

Eu sunt ateu, acolo vad doar intrebari fara sens tongue