| anonim_4396 a întrebat:

Se poate vindeca de homosexualitate?
Scuzati categoria, dar vreau din punct de vedere crestinhappy

PS:Am 17 ani.Nu mai stiu ce sa faccrying

101 răspunsuri:
| andreiush25 a răspuns:

Nasol de tine...Roaga-l pe barbos sa iti caute o Eva si sa iti ia gandul de la Adami smug

| Maxim96 a răspuns (pentru andreiush25):

Mai ma faci sa radlaughing

| andreiush25 a răspuns (pentru Maxim96):

:3 ...Nu serios acum..Probabil ca ai urmarit tu ceva ce te-a facut sa crezi ca tie iti plac barbatii...
Du-te si tu la biserica si cauta o maicuta mai tinerica si vorbeste cu ea despre problema ta. S-ar putea sa ai parte de o surpriza smug.

| NOname a răspuns (pentru andreiush25):

Crezi că nu le-a încercat deja pe toate?
http://www.tpu.ro/utilizator/aafaxh/intrebari/3/

| andreiush25 a răspuns (pentru NOname):

Woooow....Problema este smug GROASA. Asta e... unii sunt nascuti pentru a fii Solcani big grin.

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

Dilema ta este ca fiind nascut si crescut in crestinism, "regulile" acestuia, sa zic asa, iti dau de gandit si te fac sa te simti vinovat pentru viata ta si pentru ceea ce tu simti.

Nimic din ce simtim nu e pacat. Sentimentele suntem noi, ele ne formeaza si ne constituie.
Inceteaza sa mai asculti parerile celor apropiati si ale familiei care ti-a spalat creierul pana la refuz.
Dar niciodata nu e prea tarziu, mai ales ca esti tanar.

-Elibereaza-te de toate lanturile astea invizibile care te strang.Nu e o boala. Daca lumea o vede asa, e doar problema lumii.
Accepta-te pe tine insuti,fii in armonie cu tine,cu persoana ta.
Nu te gandi la porunci, la dzeu. Nimeni nu te pedepseste, nimeni nu sta cu lupa pe tine pentru a-ti observa orice gand si miscare, doar tu o faci, e doar in mintea ta.

Nu ai ce sa vindeci.

| RisenLight a răspuns:

Daca chiar te atrag barbatii intr-un mod puternic nu prea stiu ce sa spun pentru. ca e un subiect delicat.
Insa daca crezi ca esti asa doar pentru ca nu te atrag femeile atunci incearca sa fi abstinent ca sa iti respecti legile religiei daca doresti sa le impaci pe amandoua.
Alta explicatie nu pot da la momentul asta e un subiect mai delicat pe care trebuie sa il cunosc cat de cat dar pe mine sincer ma depaseste.

| NameoftheCentury a răspuns:

Chiar nu iti plac fetele, daca nu, ce iti place la baieti? Lol...

| Maxim96 a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Nu ma trag fetelesad, ma atrag baietii.
Ce sa fac?crying

| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

Să te accepţi.

| anonim_4396 explică (pentru Maxim96):

Cati ani ai, presimt ca acest e doar o dereglare hormonala adolescentina se mai intampla.

| RuxandraBianca a răspuns (pentru NOname):

Serios? asta chiar e un sfat prost!

| NOname a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Să se accepte este un sfat prost?
Nu zău!
Dă-i tu unul mai bun, care să-l deprime până la sinucidere!
Nu vezi că şi aşa se învinovăţeşte aiurea? Mai pui şi tu paie pe foc.

Parcă trebuia să-ţi ajuţi aproapele, nu să-l tragi în jos (şi să-i implantezi în cap idei tâmpite, din care şi aşa are destule).

| benny34 a răspuns:

Esti la varsta in care iti poti schimba inca mentalitatea asa ca lasa prostiile si treci la lumea reala. Cand o sa devii mai "open mind" o sa iti dai seama cat de mult gresesti prin ceea ce gandesti acum, nu mai lua albul ca e alb, albul poate sa fie si negru. P.S. Ce am zis nu are legatura cu intrebarea ta de acum, are legatura cu tine in general ca am tot vazut multe postari de-ale tale.

| yonootz321 a răspuns (pentru benny34):

Imi place ca "i-ai vazut mai multe postari". Am senzatia ca si tie iti place "aladeen" putin. laughing)

| benny34 a răspuns (pentru yonootz321):

laughing) dar nici nu e greu, e foarte crestin omul, daca te uiti la 3 din 5 intrebari la religie sigur il gasesti si pe el scotand vreo perla cereasca pe acolo, plus ca mai e si gaylaughing

| Chrisss23 a răspuns:

Incearca sa te uiti numai dupa fete si nu te mai gandi la... fa ceva in care sa uiti de asta si relaxeaza-te.

| mada00madalyna a răspuns:

Ciestte-te pentru ceea ce faci.Mai bine stai singur decat sa incalci legea lasata de Dumnezeu.Nu e normal ce faci tu! Nu poti fi atras de cineva cu acelasi sex ca tine! Din punct de vedere ortodox nu e normal e un pacat grav chiar strigator la cer dar cred ca sti toate astea. Spovedeste-te si traiesteti viata in Hristos fara sa te ganesti la etapa asta anormala!

| Maxim96 a răspuns (pentru mada00madalyna):

Stiu,asta si fac,dar nu stiu ca nimic nu-mi ajutacrying>ma spovedesc, merg la biserica, ma rog, nu ma uit la filme porno, dar atractia tot ramane.Ce sa fac?

| faringosept a răspuns:

Bai, nea Caisa, tu chiar n-ai altceva de facut decat sa pui numai intrebari la misto?
M-ai mancat, nu altceva, deja fac alergie cand "te vad"

| Maxim96 a răspuns (pentru faringosept):

Nu fac misto, asta e adevarul.Ce viat a mai am si eusad

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Cum te atrage baieti, ce simnti cand i vezi, eu numi pot imagina asa ceva

| Maxim96 a răspuns (pentru RAY):

Ma atrage fizicul lor.Mai am si fantezii uneori, incerc sa ma abat, cred ca e doar o confuzie dar tot sunt atras de baieti.

| L3viatan a răspuns:

De ce ai pus intrebarea la categoria asta? ..crezi ca prin ajutorul credintei o sa-ti placa femeile. Neah, gresit! tot g*y ramai.

| Cosmin221999 a răspuns:

Salut.Te rog cauta pe facebook pe :Valentin Constantin Diaconu!