| Meme10Memu a întrebat:

Se pune intrebarea "pe ce baza va judeca Dumnezeu toata omenirea"? Pe baza avansarii tehnologiei omenirea poate vedea dovada designului inteligent legat de structura microscopica a organismelor vii de pe Pamant. Dumnezeu a ajutat omul sa progreseze tehnologic tocmai din acest motiv. In Biblie este scris la Romani 1:20:"Căci calitățile sale invizibile, da, puterea sa eternă și dumnezeirea sa, se văd clar de la crearea lumii, deoarece sunt percepute prin lucrurile făcute, așa că ei sunt fără scuză." Internetul va ajunge la toata lumea si odata cu el posibilitatea tuturor oamenilor sa descopere ceea ce s-a putut observa la microscop legat de organismele vii. Pana atunci toti oamenii de pe Pamant pot vedea la televizor aceste lucruri. Cum comentati? Inainte de a comenta va rog sa urmariti tot acest film:

https://www.youtube.com/watch?v=sdpyKShDlcE

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bun documentarul, ateii nu au cum sa zică că Dumnezeu nu exist.Ateiilor daca nu sunteți convinși uitati-va și la aceste clipuri https://youtube.com/playlist?list=PLXJ8Obn9v8kgKZFyhGi-0-gR6AGYEjlY7

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că ateii nu vor sa răspundă, oare de ce?hee hee

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca i-am bagat la ignor. Vreau alti oameni sa raspunda si nu gasca aia mereu prezenta. Pentru mine nu e o problema sa bag miliarde de utiizatori la ignor.