| Anonimul3315 a întrebat:

De ce s-a zis ca va veni sfarsitul lumii in 2012?

29 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Buna!
Nu stiu daca te va ajuta raspunsul meu, dar sincera sa fiu, eu nu cred in asta. Adica, sfarsitul lumii nu poate fi prezis, se va intampla cand va fi momentul. Oricum, in multi ani s-a mai spus ca va veni sfarsitul lumii si uite-ne azi aici, deci...

| scumpikxa a răspuns:

De fapt s-a zis pentru ca sunt multe coincidente care se intampla anul asta si mai ales pentru ca, virgulalaughing, calendarul mayasilor se termina anul asta. Desigur, asta nu e o prezicere ci pur si simplu niste moshuletzi care se saturasera sa calculeze si mai departe.,, Data exacta'' este 20.12. 2012 la ora 20:12. O foarte draguta aliniere de 20 si 12 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acelaşi motiv pentru care s-a zis că va veni în 2000.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Baliverne.

| Adrianetc a răspuns:

Pentru ca un om idiot a "calculat " cand va veni sfarsitul lumii dupa biblie si intamplarile apocaliptice : inundatii vulcanii incalzirea globala, NIMENI nu va sti cand va veni numai Dumnezeu.tot odata sfarsitul lumii va fi influentat de noi, de pacat, cum a fost cu Sodoma si Gomora : 2 cetati pacatoase unde destrabalarea, pacatul era in floare, El s-a uitat peste a ceste 2 cetati si a zis : gata cu pacatul. si le-a distrus cu foc din cer. asa se va intampla si cu pamantul. pocaiti-va faceti botezul, legamantul cu Isus, cand sunteti mari, sa aveti discernamant, cu cand aveti 2 luni si nu stiti sa ziceti mama. este o alegere. putina credinta, atat va cer. pa pa

| Ioscaa1 a răspuns (pentru Adrianetc):

Numa un prost crede in biblie aia putea so scrie ori care om

| Adrianetc a răspuns (pentru Ioscaa1):

Nu sti tu cata intelepciune cata iubire este scrisa Biblia, acei oameni care au scris Biblia nu au scris-o din minte, au fost inmanati de Duhul Lui, dar nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai pus mana pe ea, pentru ca nici nu o ai in casa, asa imi pot da si eu cu parere fata de o carte care nu am citit-o, fata de o persoana de exemplu tu. o sa vezi ca exista,.

| Ioscaa1 a răspuns:

Am sa va uimesc eu uitati-va pe net daca nu credeti sau cumparati carti a existat un om Nostradam acum foarte mult timp el a scris o carte in care tot ce a scris s-a implinit a mai scris si ca obama va fi presedintele americi asa cum a mai si scris ca va fi si sfarsitul lumii in 2012 daca nu ma credeti intrebati pe cineva care o auzit de el sau uitati-va pe net sa va convingeti vb serios nu glumesc

| Antonia1234 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Stii? Nu conteaza asta, pentru ca Dumnezeu decide ce se va intampla indiferent ca in acea carte s-a scris ceva.Sa fii atenta: In 2013 inca mai traiesti happy

| mixxjim a răspuns (pentru Ioscaa1):

Problema cu Nostradamus este ca de fapt nimeni nu intelege nimic din ce spune el si nu s-a stiut nimic dinainte, numai dupa ce s-a intamplat un eveniment sau altul s-a facut o legatura cu ce a spus el si s-a spus "ia uite, a prezis asta". omul ala putea sa descrie sau sa povesteasca orice acolo, oricum se potrivea ceva la un moment dat happy

| Antonia1234 a răspuns (pentru Ioscaa1):

Am cautat pe net si da e adevarat, dar se va-ntampla in 2436! laughing Nici atunci nu o sa fie. laughing

| Ioscaa1 a răspuns (pentru mixxjim):

Oricum nici eu nu cred asta cu sfarsitu lumii oricum de unde o stiut el ca obama o sa fie presedinte cand el era mort inca pe cand so nascut tata lu obama asta de unde o explici

| vladdd16 a răspuns:

Si va veni.Pe 24 decembrie la ora 23:00 sa fi pregatit. Hhahahahaha

| Antonia1234 a răspuns (pentru vladdd16):

Hai nu zau. Uite o sa fiu atenta.Mai baiete, Dumnezeu decide cand va fi sfarsitul lumii!

| olivikkka a răspuns:

Pentru ca calendarul maia se termina in 2012, aiureala totala

| AstroAlex59 a răspuns:

Pt ca in acest an se termina calendarul mayas. Iar din punct de vedere astrologic in acest an se aliniaza toate planetele ceea ce uni considera o forta uluitoare ce va distruge tot. Dar stai linistit nu se va intampla nimicwinking

| SomeRandomDude a răspuns:

Cine la inventat pe Dumnezeu?thinking

| Anonimul3315 explică (pentru SomeRandomDude):

Chiar ca. Dumnezeu de unde a aparut? Era un moment cand nu exista nimic. Era nimic. Nu era nici o viata. Era gol. Abis si dintr-o data bam! Dumnezeu!

| Antonia1234 a răspuns:

Ce? Niciun sfarsit al lumii! Chiar crezi in asta? Ce prezic astia e o porcarie! Dumnezeu decide cand va fi sfarsitul lumi! Ce mai baliverne...

| Anonimul3315 explică (pentru Antonia1234):

Nu Dumnezeu decide cand e sfarsitul lumii si savantii care incep sa devina din ce in ce mai nebuni si creeaza robotii care la final o sa se rascoale si o sa ne transforme pe toti in saiborgi laughing)))

| Antonia1234 a răspuns (pentru Anonimul3315):

Gandesti limpede? Mai, pe tine cine te-a creeat? Cine ti-a dat suflet? Dumnezeu ti-a dat! Si tu nu crezi ca el decide?! Ba el o face!

| Adrianetc a răspuns (pentru Anonimul3315):

Cu inteligenta ta ma mir de ti-am mai raspuns

| Anonimul3315 explică (pentru Antonia1234):

Stiu ma am facut si eu o gluma. Doamnee. N-ai vazut ca am pus fata care rade? Am facut o glume. Si implus de ce Dumnezeu ar decide cand e sfarsitul lumii? Adica el ne-a creeat si ne iubeste pe toti. Eu la orele de religie am invatat ca Dumnezeu ii iubea si pe aia care incercau sa il omoare. De ce ar vrea sa ne distruga? Adica daca vine un meteorit ( asa zisul armagedon) insemna ca Dumnezeu a decis sfarsitul lumii? Ca daca asa inseamna ca armata e mai puternica ca Dumnezeu ca pana la urma tot distrugem meteoritul. Aruncam in el cu vreo 150 de bombe nucleare si gata.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul3315 explică (pentru gorlan):

Nu neaparat cand se va stinge soarele. Daca va veni un meteorit foarte mare?

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinaCostea a răspuns:

Pentru ca este ultimul an in care mai este posibila forma 12-12-2012 (cred) laughing

| emmmaaaaaaaaa a răspuns:

Ca sa ai tu ce sa intrebi pe TPU laughing

| Boian_Teodor_1998 a răspuns:

Ști cum poți sa faci. Daca " o sa vina" sa stai mereu cu niște fete care le placi și dacă se pa întâmpla sa vina... măcar ai timp sa te pupi cu ea.