| Birjaru a întrebat:

Spuneti 3 argumente pentru existenta entitatii numite dumnezeu

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Citez "dumnezeu există pentru că el este atotputernic" laughing. Acum serios, ăștia nu-s în stare să dea 1 argument, darămite 3?

15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Oh, știu eu, știu eu!
1.Ne iubește pe toți. ( adică îi pe unii să moară de foame, boli, războaie... câtă iubire)
2. Face minuni ( Adică Gigel se duce să lingă moaște că e nevastă-sa răcită, după ve nevastă-sa ia Nurofen îi mulțumește lu Dumnezo că a făcut minunea să-i treacă răceala)
3.Îi iartă pe toți ( De asta ne tot amenință cu iadulbatting eyelashes )
Ăstea-s cele mai clare 3 argumente.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

1.E bun (de asta ne trimite in iad)
2.Joc poker cu el in fiecare dimineata, poate vi si tu maine insotit de Mos Craciun.
3.Am id-ul lui, uite, baga-l in lisata dumnezeu_nu_exista67@yahoo.com.

| Angel0 a răspuns:

De ce sa incalc legile evolutiei naturale? Cand o sa ai cu ce, o sa intelegi singur.

| chelstone a răspuns:

Adi, ai un mare stupid de la mine, cred ca tu nu stii ce inseamna a argumenta.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Am doar 2 argumente holy W... and holy S...
http://i.imgur.com/DtVMd.jpg

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

@adi si de la mine inca 1 laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@Adi de la baiatu la fel. laughing

| Foxie2 a răspuns:

Buna,
O sa incep cu un pont : scrie Dumnezeu cu "D" mare.

Ma-m gandit ca exista o explicatie/argument cum vreti voi sa-i spuneti care bate stiinta si va demonstreaza imposibilul.
De ce nu deveniti credinciosi si va pocaiti si va rugati de dragul de a va ruga si mergeti la biserica pentru ca "daca iti doresti cu adevarat ceva" primesti.
Voi spuneti ca nu exista Dumnezeu> dar ati incercat sa fiti credinciosi si sa vedeti minunile Lui? Daca vreti raspunsul la intrebarea voastra, atunci pocaitiva si veti afla daca exista Dumnezeu sau nu, atunci cand veti vedea ingeri./veti avea vise care se adeveresc sau atunci cand te vei ruga cu putere la ceea ce iti doresti si se va implini.

Stiu ca aici se face trolling, dar eu vorbesc pentru cei care vor sa stie cu adevarat si sa afle daca exista Dumnezeu.
O zi hazlie si numai bine celor care ma voteaza fie cu stupid fie cu nefolositor fie cu inteligent sau cu orice alt vot!

| tsevaoth a răspuns:

Ooo ce m-ai incuiat!

regis
| regis a răspuns:

1. Existenta noastra ar fi lipsita de scop, ar fi o risipa de timp, trebuie sa mai existe ceva dincole de ea. Daca scopul vietii noastre este numai si numai perpetuarea speciei, nu voi regreta niciodata ca mi-am imaginat o entitate aflata deasupra puterii noastre de intelegere.
2. Universul asa cum il stim noi este o risipa de spatiu, existenta lui chiar nu ar avea chiar niciun scop. Noua ca animale inteligente ne-ar fi suficiente vreo 2-3 continente.
3. Complexitatea lumii care ne inconjoara si pe care stiinta o dezvaluie in fiecare zi ma face sa cred ca probabilitatea ca organismul uman sa fie rezultatul evolutiei este egala cu probabilitatea ca un dictionar sa fie rezultatul unei explozii intr-o tipografie (comparatia nu imi apartine).

Daca ma intrebi insa despre un mosulica cu barba alba, care isi noteaza intr-o condica ce am lucrat in ziua de sabat sau de cate ori mi-am facut cruce cand am trecut pe langa biserica, atunci m-ai pierdut de mult pe drum.

| gaby37 a răspuns:

La ce trebuie argumente simplu Dumnezeu exista

| heyromania a răspuns:

Dumnezeu exista deoarece: 1. A rezistat credinta in Dumnezeu pana astazi de mii de ani! 2. Face minuni neicetat daca te rogi lui (Icoane care plang, care vindeca, care vorbesc) 3. Cum au devenit apostolii poligloti (adica vorbitori a toate limbile) cand s-a pogorat Duhul Sfant peste ei? Prin lucrarea lui Dumnezeu- Tatal, a lui Dumnezeu-Fiul si Duhului Sfant.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vointa, credinta, recunoastere.