| IanRZR a întrebat:

Spuneti-mi despre apocalipsa. Cum o sa vina pe paman Lucifer? Dar Iisus? Intre venirea lui Lucifer si cea a lui Iisus ce o sa se inample pe pamant? Ce o sa se intample cu oameni si cu planeta noastra?
Daca vreti sa imi dati mai in amanunti informatiile puteti sa mi le dati si pe mess. Idul meu este: ian_rzr

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Traim vremurile din urma.
Vor veni vremuri din ce in ce mai grele.
Am intrat in Apocalipsa si suntem f aproape de venirea Domnului.
Treaba ta nu este CAND va veni ci treaba ta este sa veghezi sa fii curat.
http://biblia.resursecrestine.ro/matei/24

| Wehrmacht a răspuns:

Lucifer vine cu Veyronul iar Iisus cu trabantu'...de unde dracu' sa stim noi? Tu vezi ce intrebari pui?

Daca ar venii apocalipsa... ce crezi tu ca s-ar intampla cu oamenii?
Planeta poate are o sansa sa supravietuiasca si sa o ia de la capat dar oamenii ce crezi ca ar patii?

Nici un copil de 2 ani nu intreaba asa ceva.

| mgtow a răspuns:

Cand va veni sfarsitul lumii persoanele cu suflet bun se inalta spre ceruri iar desmanii raman pe pamant cu diavolul. Dar ce ne pasa noua de apocalipsa doar nu traim cu ea.

| Omulrational a răspuns:

Planeta noastra nu e o jucarie a unui zeu anume, e a noastra, asta nu inteleg cei ca tine si cei care o polueaza si cred ca un zeu sterge ce lasa ei in urma.

| ateuNEGATIV a răspuns:

In veci nu o sa vine isus pe pamant si asa zisa apocalipsa iar lucifer e doar un basm pacat ca crezi in de astea in loc sasi traiesti viata

| GabiiHaș a răspuns:

Citeste apocalipsa din biblie

| SMarius a răspuns (pentru GabiiHaș):

Si ce o sa inteleaga de acolo? e atat de incifrata si plina de simboluri, incat prin simpla ei lectura nu rezolvi nimic!

| XxLorenaxX a răspuns:

E foarte complicat uitate la acest video daca vrei sa intelegi mai bine
http://www.youtube.com/watch?v=TDR-C7DtW6s

| Monylove a răspuns:

Pai noi niciunul nu iti putem oferi informatii legate de apocalipsa deoarece doar Dumnezeu stii ce cand si cum va fi si nu crede in faptul ca in caest an va veni apocalipsa deoarece noi nu avem de unde stii cand va veni si aia dar sper ca stii ca prin mijloacele mass media nu dam doar de informatii adevarate asa ca...