| AdiRed a întrebat:

Spuneti-mi intamplari alea voastre(reale) care vi s-au intamplat in legatura cu Dumnezeu...

Raspunsul tau aici...

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se pare cam fortata asocierea celor 2 cuvinte? real si Dumnezeu?

| sublime89 a răspuns:

Nu i s-a intamplat nimanui nimic real in legatura cu d-zeu.

| AirănMeidăn a răspuns:

Imi place partea cu "raspunsul tau aici..."
Nu, nu am avut nicio intamplare, decat atunci cand am mers intr-un pub cu el si am stat de vorba la un pahar de suc de mere.
Glumesc, dar tot nu am avut nicio intamplare. Decat atunci cand a sarit o vecina pocaita pe mine din cauza ca nu il slujesc pe el.
P.S. Dumnezeu nu te-a ajutat si nu te va ajuta niciodata. Toate lucrurile bune sunt de fapt in cauza ta, nu a lui! La fel si cele rele, de asemenea. Atunci cand tu te rogi, si crezi ca va fi bine doar pentru ca el ti-a ascultat rugaciunea, iar apoi totul devine bine, e din cauza ca ai crezut in tine, el nu a facut absolut nimic. Crede-ma.

| Moisie a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Bravo...un raspuns de nota 9, 9!

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Moisie):

Ma simt un geniu.

| CinevaNou a răspuns:

Ramasesem blocat in lift intre etaje si nu mai mergea niciun buton. Am tot batut in usa dar nu a venit nimeni. Apoi, dupa o rugaciune, a plecat singur smug

| Moisie a răspuns:

Eu asta vara cand ma plimbam si ma gandeam numai la Dumnezeu si ma rugam Lui ca sa ma ajute pentru ca aveam mari probleme, am cazut intr-un santz pe care nu l-am vazut si am cazut atat de rau incat era sa-mi rup gatul pentru EL si nici macar nu m-a ajutat!

Astfel mi-am dat seama ca credinta in Dumnezeu este total inutila, dar poate fi si foarte periculoasa!
Asa ca am hotarat sa deven ateu!

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu ai mai pus odata aceeasi intrebare?

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Prezenta Divina, o simtim in interiorul nostru in fiecare zi, numai daca stim sa aprofundam religia si credinta noastra in Dumnezeu, avand in noi acel graunte de mustar. Minuni sunt in fiecare zi, dar trebuiesc luate in considerare pana si in cel mai mic lucru de pe pamant. In rugaciune, deja intram in comuniune cu Dumnezeu Tatal Ceresc. Daca as povesti aici intamplari, nu mi-ar ajunge nici timpul sa scriu macar. O zi buna.

| Moisie a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Dar de unde stii tu ca ceea ce simti tu "divin" in tine, vine de la Dumnezeu, si nu de la "dumnezeul veacului nostru" numit Satana?
Nu cumva "dumnezeul" tau este dulgherul Isus numit in mod mincinos si Cristos adica UNSU, asta desi din Biblie nu rezulta ca a fost UNS, asa ca mi se pare ca "dumnezeul" tau este falsul Hristos, adica antichristul care singur se lauda ca fiind seful Iadului.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Moisie):

Eu in mine, simt acea prezenta Divina, ce provine de cel de sus care este Dumnezeu. Indiferent ca crezi, ca nu, Dumnezeu te iubeste. Du-te la Modjugorje in fosta Iugoslavie, unde un ateu rickerist satanist, a devenit cu totul alt om! Nu spun prea multe cuvinte in vant, mergi si te vei convinge chiar singur. Ok?

| Moisie a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Ce este pentru tine sus dn moment ce nu stii ce este sus si jos in Univers?
Susul tau este Jos-ul celui din Australia.
Evident ca simtib aceiasi prezenta divina din momen ce Apostolul Pavel zice ca suntem in veacul in care stapaneste Dumnezeul Veacului Acesta, adica Satana... si el are tot o prezenta divina prin care vrea sa te atraga catre Imparatia sa care este Iadul!
Nu ti se pare cel putin curios faptul ca Isus Christos dupa "invierea sa" in Iad,. adica in Apoc 1:18 se lauda ca este Stapanul Iadului...dar nu si al raiului?
Ia sa vedem ce-mi raspunzi?

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Moisie):

Cred ca multe sunt idei confuze pe lumea asta, hai sa lasam pentru lumea cealalta, bine?

| Moisie a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Eu sunt de parere ca lume aialalata nu exista...asa ca prefer sa-mi rezolv toate problemele pe lumea asta!
Si asa este corect!

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Moisie):

Bine, cum doresti tu asa sa faci.