| Ionut1872 a întrebat:

Stie cineva dacă există o vraja de la care iti apar vanatai fara motiv pe corp?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, citeste Harry Potter ca acolo exista o asemenea vraja. In lumea reala nu exista.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exiasta vraji sau descantece care sa produca vatamare corporala.
Mai trezisti-va la realitate si lasati povestile pentru copii cu vraji, vrajitoare si alte minciunele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da există. Exemplu. Sunt unii creștini habotnici, care se identifică cu Isus și cu chinurile lui pe cruce. Și nu le apar doar vânătăi ci stigmate. Adică începe să le curgă sânge din palme. căci ei își închipuie că Isus a fost bătut cu piroane în palme ca să fie atârnat. Ceea ce este oarecum greșit, că palmele nu rezistă. Ca să reziste, cuiele au fost bătute în antebrațe. Dar, mna.
Apropo de vrajă, nu poate face oricine, hop, țop, hocus pocus și gata. i-am făcut vânătăi cui vreau eu, și cu și fără motiv. Dar se poate. Citește Vrăjitoarea de Kuprin și Omul cu puteri miraculoase de Ilarion Ionescu. și Honolulu de Somerset Maugham. Apoi exersează.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar nu exersa 5 minute și spera rezultate, ai nevoie cam de zece ani.

| marinaru777 a răspuns:

Suna mai repede a ceva in organism. Un doctor niste analize te pot lamuri