| PorumbRodica1965 a întrebat:

Stiti ca Satan este impotriva adevarului? Stiti ca Biblia ne spune ca oamenii lipsiti de pietate,si impotrivitori lui Dumnezeu, nu vor ajunge sa-si implineasca zilele? Cine credeti ca este vinovat sau vinovati de lipsa de credinta si instruire spirituala a oamenilor, in special a tinerilor? FITI SINCERI aduceti macar 3 argumente.

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Un om "fără" Dumnezeu în viața lui îl vei remarca din mulțimea de oameni deoarece se simte mândru și păcatele in viața lui vin pe banda rulantă, este condus de diavol.Necredinta tinerilor în ziua de azi se datorează tehnologiei care prin intermediul ei tinerii sunt spălați pe creier (noi suntem spălați pe creier) cu toate minciunile existente cu privire la Big bang, evoluție, ne tragem din maimuță, iluminismul. Cert e că satan conduce aceasta lume din umbră iar noi nici macar nu ne dăm seama câte unelte de înșelare are asupra omului.

9 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

ADEVARUL este Iisus Christos!
Tinerii sunt 'educati' de oamenii mai batrani.
Nu toti oamenii batrani sunt Credinciosi(nu ma refer la mizeria credicioseasca sectanta!).
Nu toti tinerii sunt accesibili Credintei(de exemplu, tu!),
Lumea ramane DUALA, asa a Creiat-o Dumnezeu, treaba Lui din ce ratiuni.
Ce inseamna la tine 'implinirea zilelor'?
Vreun pastor sa te fi amagit?

| OvazNicolae a răspuns:

Argumente:
1.Esti o sectanta cu o inteligenta redusa.
2. Faci propaganda religioasa
3.Mananci ca cat.

| OvazNicolae a răspuns (pentru oprescudorin11):

Bre indoctrinatul lui peste prajit.
Tine-ti ineptiile pentru tine si ceilalti prosti din familia ta.

| Mclaren12 a răspuns:

Presupunand ca Satan era Sarpele din geneza, stiai ca Satan le-a zis lui Adam si Eva sa manance din pomul intelepciunii ca sa devina intelepti si chiar asa a fost? Yehova i-a mintit pe Adam si Eva ca daca vor manca vor muri, lucru care a fost fals. Yehova de frustrat ce a fost, s-a razbunat pe ei pentru ca nu s-au supus ca niste sclavi vointei lui, in timp ce Sarpele a fost sincer cu ei si le-a spus adevarul. Nici macar cartea de basme numita biblie nu tine cu Yehova laughing

| heracles a răspuns:

Stiti ca 'LUCIFER'' este impotriva adevarului?, dar stiai ca ca I.H. este lucifer(Luciafarul)
Eu Isus am trimis pe ingerul meu ca sa marturiseasca voua acestea, cu privire la biserici.Eu sunt radacina si odrasla lui David, steaua diminetii'' laughing) sau tu citesti alta biblie?

| Mclaren12 a răspuns (pentru Elide):

"Cert e că satan conduce aceasta lume din umbră"
Si zici de altii ca sunt spalati pe creier laughing

| ParinteleAurelian a răspuns:

Mananci ca cat.

| danut a răspuns:

Satan cu acolitii sai, oamenii.
1 Satan si Eva in gradina Eden, primul agument.
2 Dorinta omului de a fi asemenea cu Dumnezeu.
3 Martorii lui YHW.